Foto: Mīlgrāvja krastmalas svētku spilgtākie mirkļi
Foto: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē jau septīto reizi norisinājās Mīlgrāvja krastmalas svētki, ko šogad apmeklējuši aptuveni 4000 dalībnieku. Pirmo reizi svētkos pasniegta īpaša balva "Mīlgrāvja lepnums", ko saņēma filmu režisors un scenārists, kas ir aktīvas Vecmīlgrāvja attīstības veicinātājs Ansis Bērziņš, pastāstīja Ģirts Avots, Vecmīlgrāvja attīstības biedrības pārstāvis.

Mīlgrāvja krastmalas svētkus organizēja Vecmīlgrāvja attīstības biedrība ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu.

Svētki notika svētdien, 13. augustā, piedāvājot apmeklētājiem plaši pārstāvētu Latvijas mājražotāju svētku tirdziņu, kurā piedalījās ražotāji no visas Latvijas. Svētkus atklāja Kultūra pils Ziemeļblāzma pūtēju orķestris "Auseklītis" ar diriģentu Haraldu Bārzdiņu, kas uzaudzis Vecmīlgrāvī, priekšgalā.

Mīlgrāvja krastmalas svētku jaunākos apmeklētājus priecēja dažādas meistarklases un darbnīcas, kā arī uzvedumi uz skatuves. Vislielāko apmeklētāju sajūsmu izraisīja aktivitāte, kurā varēja pārģērbties tērpos, iejūtoties dažādu varoņu lomā.

Foto: Mīlgrāvja krastmalas svētku spilgtākie mirkļi
Foto: Publicitātes foto

Šogad pirmo reizi tika pasniegta īpaša balva "Mīlgrāvja lepnums", kas tika kādam no Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, kas darbojas tā labā, netaupot spēkus un laiku. Balvu "Mīlgrāvja lepnums" piešķīra Ansim Bērziņam, ko pasniedza Vecmīlgrāvja attīstības biedrība ar Norvik bankas atbalstu. Ansis Bērziņš ir viens no Vecmīlgrāvja attīstības biedrības dibinātājiem, filmu režisors, producents un scenārists, animācijas studijas DAUKA dibinātājs. Ar Anša Bērziņa līdzdalību tika veicināta Kultūras pils Ziemeļblāzma atjaunošana, Daugavas promenādes sakārtošanu un jau septīto gadu notiekošie Mīlgrāvja krastmalas svētki. Balva tika nodota viņa dēlam Uģim Bērziņam, kas balvu nodos tēvam.

Kā katru gadu, lielu interesi izraisīja izbraucieni ar kuģīti "Jelgava" pa Daugavu. Kuģīša kapteinis minēja, ka šo iespēju izmantojuši aptuveni 600 svētku apmeklētāju.

"Mīlgrāvja krastmalas svētki 2017 ir radījuši milzum daudz pozitīvu emociju gan svētku apmeklētājiem, gan mums organizatoriem. Smaidi un prieks piepildīja svētkus ar pozitīvo lādiņu visam gadam. Paldies visiem, kas piedalījās, un tiekamies nākamajā gadā!" mudina pasākuma organizators Ģirts Avots.

Vecmīlgrāvja attīstības biedrības galvenais mērķis ir veicināt tādu Vecmīlgrāvja un apkārtnes, īpaši Augusta Dombrovska Ziemeļblāzmas kultūras kompleksa, attīstību, kas saglabātu kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, nodrošinātu kvalitatīvu dzīves vidi pašreizējām un nākamajām Vecmīlgrāvja un apkārtnes iedzīvotāju paaudzēm.

Source

Tūrismagids

Tags

Daugava (upe) Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Norvik banka Svētki Rīga Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form