Gardumi, dzīvnieciņi, amatu prasmes: Latvijas un Lietuvas saimniecības aicina uz atvērtajām dienām
Foto: DELFI

"Lauku ceļotājs" aicina uz akciju "Atvērtās dienas laukos", kas notiks 27. un 28. maijā. Šogad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus divas dienas doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot tikai laukos.

Šogad akcents likts uz apmeklētājiem atvērtām lauku saimniecībām un vietām, kur var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumiem un meistarklasēm, iepazīstinot ar senā mantojuma pielietojumu mūsdienās (zivju kūpināšana, maizes, cepšana, podniecība, utt.), teikts "Lauku ceļotāja mājaslapā.

Lai uzzinātu, ko katra no saimniecībām piedāvā akcijas dienās, darba laikus un noteikumus, dodieties uz šīs akcijas lapas sadaļu "Dalībnieki" un meklējiet informāciju pie konkrētās saimniecības profila.

Lūk, karte ar visām saimniecībām un uzņēmumiem, kas piedalās akcijā.

Padomi tūristiem, apmeklējot akcijas saimniecības:

  1. Izvēlieties saimniecības un plānojiet savu maršrutu, izpētot atrašanās vietu kartē.
  2. Apmeklējumu iepriekš vajadzētu saskaņot ar saimniekiem, lai viņi var ieplānot jūsu uzņemšanu. Saimniecību kontaktinformāciju atradīsiet šeit, atverot konkrētās saimniecības akcijas dienas piedāvājumu.
  3. Sagatavojieties ceļošanai! Atcerieties – nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs. Sarūpējiet ceļošanai un lauku videi ērtu apģērbu un apavus.
  4. Saimniecībās varēs iegādāties laukos ražotu un gatavotu produkciju, tomēr ne visur ir iespējams norēķināties ar bankas karti. Apmeklējumam un pirkumiem saimniecībās noderēs skaidra nauda.

Dažas idejas, kurp doties "Atvērtajās dienās laukos"

Tags

Atvērtās dienas laukos Baldone Bērni Ģimene Lietuva Skrīveri
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form