Izveidots ceļvedis industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā
Foto: Andris Biedriņš

Šovasar un turpmāk ceļotājus ar industriālā mantojuma objektiem Latvijā un Igaunijā iepazīstinās jauns tūrisma maršruts un ceļvedis "Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā".

To kopā ar partneriem izveidojis Kurzemes plānošanas reģions tā īstenotā projekta "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" laikā. Projektā radīts ne tikai ceļvedis un daudz videostāstu, bet bagātināts un padarīts pieejamāks arī pats Latvijas un Igaunijas industriālais mantojums, no jauna radot deviņus jaunus tūrisma objektus un 16 objektos veicot dažādus uzlabojumus, padarot tos par vēl atraktīvākiem tūrisma galamērķiem.

"Industriālais mantojums, piemēram, ūdenstorņi, bākas, dzirnavas, Latvijā un arī Eiropā kļūst par arvien pievilcīgāku tūrisma mērķi. To apliecina arī mūsu rīkotie nedēļas nogaļu pasākumi pērnā gada septembrī un oktobrī, kad piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklēja vairāk nekā 13 tūkstoši viesu. Tāpēc priecājos, ka, īstenojot šo projektu, ne tikai esam radījuši ceļvedi un maršrutu mūsu industriālā mantojuma iepazīšanai, kā arī sadarbības tīklu starp objektu saimniekiem un tūrisma attīstības plānotājiem, bet arī atjaunojuši vai pilnveidojuši pašus objektus, tādējādi saglabājot šo vēsturisko bagātību," stāsta Jana Kalve, Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja.

Izveidots ceļvedis industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā
Foto: Kurzemes plānošanas reģions, Ivars Salmanis

Tūrisma maršrutā iekļautos industriālā mantojuma objektus labāk ļaus iepazīt arī projekta laikā sagatavotie video stāsti par industriālo mantojumu, kā arī bākām, dzirnavām, dzelzceļa mantojumu, rūpnīcām un ūdenstorņiem Latvijā un Igaunijā.

Kopumā ar ES fondu atbalstu projekta "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" laikā sakārtoti 25 industriālā mantojuma objekti: papildus būvniecības un rekonstrukcijas darbiem vairākos objektos ir uzstādītas norādes apmeklētāju orientēšanās ērtībai (piemēram, Aizputes ūdenstornis, Baložu kūdras bānītis), uzlabota droša apmeklētāju pārvietošanās, uzstādīti informācijas stendi, ieviestas jaunas, izglītojošas programmas un astoņi objekti (piemēram, Ovīšu bāka, Bīriņu ūdenstornis, Kuldīgas industriālā mantojuma tornis) var lepoties ar jauniem "hands – on" elementiem apmeklētāju iesaistei. Tāpat daudzos objektos uzstādītas jaunas interaktīvas ekspozīcijas un interaktīvi stendi (piemēram, Jaunpils dzirnavās), izveidoti divdimensiju kvadrātkodi (QR codes), uzstādīta jauna aparatūra un datortehnika mūsdienīgākai ekspozīcijai, kā arī darināti jauni tērpi un uniformas (piemēram, Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklim), tapušas jaunas objektu mājaslapas un izveidoti atraktīvi video stāsti (piemēram, Rideļu dzirnavas, Gulbenes – Alūksnes bānītis). Būtisks sasniegums dzelzceļa objektiem ir divu pasažieru vagonu restaurācija (Baložu kūdras bānītim un Haapsalu muzejdzelzceļam) un divu jaunu drezīnu iegāde apmeklētāju izklaidei – Gulbenes depo un Tootsi kūdras muzejam. Tāpat ir veikti seno mašīnu atjaunošanas darbi Limbažu tīnē, Ķoņu un Rideļu dzirnavās.

Izveidots ceļvedis industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā
Foto: Kurzemes plānošanas reģions, Ivars Salmanis

Tūrisma ceļvedis "Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā" pieejams projekta mājaslapā, kā arī tūrisma informācijas centros Latvijā un Igaunijā.

Projekts "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" ("Revival of Industrial heritage for tourism development") tiek realizēts "Interreg" Igaunijas– Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam un tajā iesaistījušies 30 partneri.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form