Kā dzīvo laukos? Latvijas apceļotājiem jauns tūrisma piedāvājums
Foto: Publicitātes foto

Lai iepazītu Latvijas laukus, dabu un kultūru, kā arī vietējos iedzīvotājus dažādos Latvijas reģionos un viņu darbošanos, ir izstrādāts piedāvājums "Lauku dzīvesveids", kas ļauj tūristiem iepazīt mūsdienu dzīvi un cilvēkus laukos, paralēli apskatot arī jaunus ceļojuma galamērķus – mazpilsētas, ciemus, pagastus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kas ir "Lauku dzīvesveida" piedāvājums

Tas ir stāsts par dzīvesstilu, kas maina ierastos priekšstatus par laukiem, tas rāda lauku vidi, kur apvienojas tradicionālās un mūsdienu vērtības. Viesiem ir iespēja iepazīt dzīvi mazpilsētās, lauku saimniecībās un uzņēmumos kopā ar vietējo cilvēku, vērojot ikdienas norises vai iesaistoties tajās, piemēram, dārza veidošana un kopšana, mūsdienu dizaina amatniecība, veselīga pārtika, inovatīvu produktu ražošana, arhitektūra un vide, zaļais dzīvesveids un daudz citu patiesu vērtību.

Mājaslapā ir apkopotas saimniecības, kuras piedāvā "Lauku dzīvesveida" pieredzi apmeklētājiem Latvijā un Igaunijā. Programmas aprakstā ietverta informācija par ceļojuma galamērķi – tuvāko šarmanto pilsētiņu, ciematu vai pagastu, informācija, kur saimniecība atrodas, iepazīstina ar saimnieku ģimeni, uzņēmuma izveides vēsturi, piedāvātā programma aprakstīta darbībās. Noteikti ir nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās, jo ne visas saimniecības ir tūrisma saimniecības un to pamatnodarbošanās ir ražošana vai cita nodarbe. Tāpēc parasti apmeklētājiem tiek noteikts īpašs laiks un/vai diena, kad tos saimniecība var uzņemt.

"Lauku dzīvesveida" piedāvājumu veido ne tikai lauku saimniecības, bet arī dažādu pasākumu apmeklēšana, kas ļauj satikt vietējos iedzīvotājus un izjust lauku dzīvesveidu, iegādājoties vietējos amatniecības un pārtikas ražojumus dažādos tirdziņos, kopīgi svinot gadskārtu vai ražas svētkus ar īpašām tradīcijām, dziesmām, dejām un svētku ēdieniem. Nu jau par tradīciju kļuvušas "Mājas kafejnīcu dienas", kuru laikā apmeklētājiem ļauj nobaudīt vietējos, īpašos ēdienus, kurus cilvēki dažādos novados pasniedz uz saviem ģimenes svētku galdiem.

Šobrīd kopā ar projekta partneriem tiek veidots piedāvājums ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī nelielos reģionos Somijā un Zviedrijā, jo interese pēc "citāda tūrisma" pēc pandēmijas pieaug. Kopējā ceļojumu rokasgrāmata ar piedāvājumiem četrās valstīs būs pieejama jau šajā rudenī – japāņu, angļu un vācu valodās, kā arī mājaslapā šeit.

"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā – no jūlija līdz oktobrim

Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā – kopā 32 reģionos – notiek "Mājas kafejnīcu dienas". "Mājas kafejnīcu dienās" novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to vietējo lauku dzīvesveidu, tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi – kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas –, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām – atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. Vairāk informācija par "Mājas kafejnīcu dienu" reģioniem, datumiem un piedāvājumiem pieejama šeit.

"Mājas kafejnīcu dienu" ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos, un šis gads nav izņēmums. Ar "Mājas kafejnīcu dienu" piedāvājumiem Igaunijā ir iespējams iepazīties šeit.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ceļojums Tūrisms Igaunija Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form