Kā likt mantas rokas bagāžā, lai paņemtu pēc iespējas vairāk lietu

Kā likt mantas rokas bagāžā, lai paņemtu pēc iespējas vairāk lietu
Foto: Shutterstock

Izvēlēties ceļojuma galamērķi ir grūti, taču reizēm vēl sarežģītāks uzdevums ir kompakti sapakot līdzi ņemamās mantas rokas bagāžā. Nereti naudas taupīšanas nolūkos cilvēki izvēlas visas nepieciešamas lietas satilpināt vienā rokas koferītī, nevis maksāt par papildus nododamo somu. Tieši šī iemesla dēļ pastāstīsim un parādīsim, kā kompakti sakārtot ceļa somu.

Pirmkārt, apskati konkrētās aviosabiedrības noteikumus, kas attiecināmi tieši uz rokas bagāžām – svarīgi uzzināt, kāds ir maksimālais bagāžas svars, vai drīkst līdzi ņemt arī mazo somiņu un kādi ir atļautie izmēri. Pirms sāc pakot savu ceļa somu, izmēri izvēlētā kofera lielumu. Ja tas ir mazāks, aizņemies no draugiem vai paziņām citu somu, kuru izmantot kā rokas bagāžu, lai varētu līdzi paņemt vēl vairāk mantu.

Tāpat pirms likšanas koferī vēlreiz pārskati izvēlētās drēbes. Pārdomāts variants būs likt somā nevis visu, ko gribas, bet gan izsvērt, kas ar ko ir velkams kopā. Piemēram, paņemot līdzi tikai trīs kreklus, trīs kurpes un trīs svārkus/bikšu pārus, tev ir jau iespējams sakombinēt 18 dažādus variantus!

Kā likt mantas rokas bagāžā, lai paņemtu pēc iespējas vairāk lietu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ja gribi ietaupīt vietu, nekārto drēbes vienkārši vienu otrai virsū, bet sarullē un noliec blakus. Šāda kārtošana prasīs ilgāku laiku, taču arī atbrīvos vietu citām mantām. Ja vēlies likt koferī dažādus kreklus, pirms rullēšanas ieloki apakšējo daļu divas reizes (no iekšpuses uz āru), pēc sarullēšanas varēsi to atlocīt, lai rullis turētos kopā. Drošības labad var vēl aplikt tam apkārt pāris matu gumijas.

Vari kādreiz izmēģināt arī vakuuma maisu – saliec tajā visas drēbes, kārtīgi pārbaudi, vai maliņas aiztaisītas ciet un ar putekļu sūcēju izvelc gaisu! Redzēsi, ka maisa izmērs samazināsies teju trīs reizes, tāpēc līdzi paņemt varēsi vairāk mantu. Paturi gan prātā, ka šādā variantā svars netiek samazināts, tāpēc kopējo kofera smagumu laiku pa laikam vajag pārbaudīt.

Tāpat atceries izmantot visas brīvās vietas, piemēram, ielikt zeķes apavos vai krekliņus somas malās. Tāpat jostu var ielikt uzvalka vai blūzes izgriezuma daļā, ja apģērba gabals netiek sarullēts.

Mazāka vieta noteikti koferī tiks aizņemta, ja mazās lietas un apģērba gabalus liksi atsevišķās somiņās. Mantas tiks sakārtotas kompakti, taču tas neattiecas uz nelielajām lietām, kuras var salikt iepriekšminētajās brīvajās vietās.

kompresijas zeķes ceļojuma laikā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Starp citu, "Trakke" raksta, ka koferis jākrāmē divreiz – pirmajā reizē viss jāsaliek somā, pēc tam jāizņem ārā un jāsaprot, ko var likt citādāk vai ko neņemt līdzi nemaz. Arī tad, ja pirmajā reizē viss šķietami koferī sakārtots labi, noteikti atradīsi vēl kādu brīvu vietu papildus drēbēm.

Šajā video iepazīsties gan ar dažādiem rokas bagāžas kārtošanas knifiņiem, gan tādiem, kuri palīdz atrisināt dažādas ķibeles. Piemēram, ap šķidruma pudelēm jāapliek plēve, lai tas neizlītu ārā, nedaudz naudas ieteicams glabāt izlietotā lūpu krāsas kastītē, lai sliktākajā gadījumā nepaliktu ceļojumā nemaz bez naudas u.c.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl