Kādas aktivitātes sagaida Eiropas Kultūras mantojuma dienās Gulbenē
Foto: Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra arhīvs

18. septembrī Gulbenes dzelzceļa stacijas apkārtnē norisināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumi, kuru laikā būs iespēja ielūkoties dzelzceļa pagātnē, tagadnē un nākotnē un novērtēt tā ietekmi uz Gulbenes pilsētas attīstību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada Eiropas Kultūras mantojuma dienas, kas norisināsies no 17. līdz 19. septembrim, būs veltītas transporta tēmai, paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, ostām un spēkratu kolekcijām. Šis ir arī Eiropas Dzelzceļa gads, tādēļ Mantojuma dienu laikā Gulbenes novada pašvaldības aģentūra "Gulbene tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" šī notikuma apmeklētājiem vēlas dāvāt iespēju iesaistīties dažādos nelielos, interesantos notikumos un aktivitātēs Gulbenes dzelzceļa mezglā. Šī būs lieliska iespēja izzināt, cik daudzveidīgs ir kultūras mantojums, cik ļoti tas ir klātesošs mūsu ikdienā, un kā dzelzceļa nozare ir ietekmējusi paaudžu likteņus un Gulbenes pilsētas attīstību.

Mantojuma dienu apmeklētājiem būs iespēja apciemot vienīgā Baltijā joprojām regulāri kursējošā šaursliežu vilciena Gulbenes-Alūksnes bānīša mājvietu – depo, un izzināt dzelzceļa vēsturi no bānīša skatupunkta, aplūkot griezuli ar divu platumu sliežu ceļiem, kas ir vienīgais tāda veida Latvijā, un pavizināties arī ar drezīnām. Izglītojošajā un interaktīvajā centrā "Dzelzceļš un tvaiks" varēs iejusties dažādās dzelzceļa profesijās un gūt ieskatu nākotnes tehnoloģijās dzelzceļa nozarē (centra ekspozīcija šajā dienā izmaksās 2,50 eiro, bērniem līdz 4 gadu vecumam – bez maksas). Dodoties izbraucienā pa pilsētu, tās ainavu aicinās baudīt elektrovilcieniņš.

Šajā dienā arī būs īpaša iespēja doties ekskursijās-pastaigās. Vai Gulbene būtu bez dzelzceļa, kur meklējami pilsētas pirmsākumi, vai pilsēta varēja izveidoties kādā citā mūsu novada vietā? Aicinot ļauties senatnes pieskārienam caur stāstiem un leģendām, divi zinoši gidi piedāvās doties ekskursijās pa Viestura, Dzelzceļa un Robežu ielu un meklēt atbildes uz šiem un vēl citiem svarīgiem jautājumiem.

Dalība ekskursijās ir bez maksas. Abās ekskursijās varēs doties pulksten 11 un pulksten 13.30. Dalībnieki aicināti parūpēties par iešanai komfortabliem apaviem un laika apstākļiem atbilstošiem apaviem. Ekskursijām var pieteikties līdz 17. septembra pulksten 17, zvanot pa tālruni 26557582.

Kādas aktivitātes sagaida Eiropas Kultūras mantojuma dienās Gulbenē
Foto: Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra arhīvs

Tāpat jau ierasti septembra trešajā sestdienā Gulbenē notiek mājražojumu un amatniecības gadatirgus "Ražojam paši", kas pulcē dažādus tirgotājus gan no tuvākas, gan tālākas apkaimes. Šoreiz kā gadatirgus norises vieta ir izvēlēta Gulbenes dzelzceļa stacijas apkārtne, līdz ar to mājražojumu un amatniecības gadatirgus papildinās Mantojuma dienas aktivitātes. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties vietējo zemnieku un saimnieku izaudzētos un saražotos lauku labumus un dažādus amatnieku un rokdarbnieku piedāvātos sadzīvei noderīgos priekšmetus un skaistumlietas. Tirgotāji gadatirgum aicināti pieteikties līdz 16. septembra pulksten 17 pa tālruni 20277265, vai rakstot e-pastu uz turists@gulbene.lv.

18. septembrī Gulbenes dzelzceļa mezglā norisināsies arī Latvijas Dzelzceļnieku biedrības Inženiertehniskās apvienības Inženieru dienas aktivitātes.

Pasākumu norises vietā ikviens tiek aicināts ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Piedaloties aktivitātēs, nav nepieciešams uzrādīt Covid-19 sertifikātus. Pasākumi tiks filmēti un fotografēti, iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas aktivitātes Gulbenē organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" sadarbībā ar SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis".

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form