Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas: Vēro putnus, klausies dabas skaņas un izkrāso purvu
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Ķemeru Nacionālajā parkā 1. un 2. oktobrī notiks Ceļotāju dienas, kas tradicionāli tiek rīkotas kopā ar ikgadējām Eiropas rudens putnu vērošanas dienām "EuroBirdwatch". Programmā iekļauti 18 īpaši piedāvājumi, tostarp vairākas jaunas, līdz šim nebijušas aktivitātes, palīdzot atklāt un uzzināt ko jaunu par Ķemeru Nacionālo parku, kas šogad svin savu 25. jubileju, informē Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. oktrobrī notiks putnu un citu dzīvnieku vērošana Dunduru pļavu tornī, bet vakarā būs iespēja apmeklēt dabas skaņu vakaru turpat pļavās. Savukārt viens no galvenajiem Ceļotāju dienu pasākumiem godinās latviešu tautasdziesmas jeb dainas un to galveno vācēju – Krišjāni Baronu. Dalībniekiem būs iespēja doties izzinošā un dziesmotā pārgājienā 10 kilometru garumā pa maršruta "Mūsdienu Barona ceļš" posmu Ķemeru Nacionālajā parkā, bet pēc tam piedalīties īpašā pasākumā kopā ar projekta "101 daina" īstenotājiem Džūkstes "Pasaku muzejā".

2. oktobrī var doties uz putnu vērošanas pasākumu Kaņiera ezera putnu tornī, kā arī pārgājienā "Akmeņu stāsti". Šajā dienā būs iespēja arī izkrāsot Raganu purvu un iepazīt Ķemeru Nacionālo parku jauno reindžeru acīm.

Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja stāsta: "Projektā "Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošana" Raganu purvā iecerēts ievērojami samazināt augstajam purvam neraksturīgi lielo koku blīvumu, kas izveidojies meliorācijas ietekmē un veicina pastiprinātus mitruma iztvaikošanas jeb purva izžūšanas procesus. Nelielu daļu koku ir iecerēts saglabāt, bet pārējos izcirst. Tādēļ aicinām cilvēkus uz koku marķēšanu purvā "Izkrāso Raganu purvu!". Šī ir iespēja ikvienam doties īstā, izzinošā ekspedīcijā pa purvu, ieraugot purva ainavu pavisam citām acīm un paveicot labo darbu tā saglabāšanā kopā ar speciālistiem. Galvenais uzdevums ekspedīcijas laikā būs kopā ar speciālistiem izvēlēties un nomarķēt jeb iezīmēt atstājamās purva priedītes. Viss darbam nepieciešamais – cimdi, krāsu baloniņi – tiks nodrošināti uz vietas."

Plašā pasākuma programma pieejama vietnē www.daba.gov.lv. Obligāti jāpievērš uzmanība, ka lielai daļai aktivitāšu nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, bet dažas, tostarp, putnu vērošanas aktivitātes, būs brīvi pieejamas arī pēdējā brīdī.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.