Ko apskatīt un izbaudīt, dodoties atpūtā uz Klaipēdu
Foto: Shutterstock

Vasara ir atvaļinājumu laiks, un, lai arī joprojām pandēmijas izraisītie izaicinājumi nav zuduši, atpūtu neviens nav atcēlis. Ja vēlies izbraukt ārpus Latvijas, bet nekur pārāk tālu, mūsu kaimiņzemes būs tieši laikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pēdējo gadu laikā Latvijas iedzīvotāju populārākie ārvalstu vairāku dienu braucienu galamērķi bija kaimiņvalstis Igaunija (20,8%) un Lietuva (12,5%). Populāra ir arī Vācija (11,1%). Tieši Lietuvā pagājušajā nedēļā valdība lēma atļaut kafejnīcām, bāriem, restorāniem, naktsklubiem un citām izklaižu vietām strādāt neierobežotu darba laiku. Taču kaimiņi piedāvā lieliskas atpūtas iespējas ne tikai iekštelpās, bet arī dabā un tikai 45 minūšu braucienā no Latvijas robežas – Klaipēdā.

Ieceļošana Lietuvā

Latvijas iedzīvotājiem, tāpat kā vairums Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem, ieceļojot Lietuvā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (PCR vai antigēnu), kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām, kā arī ir jāaizpilda Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra anketa, kurā jānorāda vārds, uzvārds, apmeklētās valstis un kontaktinformācija. Pašlaik Latvija atrodas "dzeltenajā" sarakstā, kas nozīmē, ka pēc ieceļošanas Lietuvā pašizolācija nav jāievēro. Svarīgi atzīmēt, ka šī informācija var mainīties ātri, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valstī, tāpēc katru piektdienu Lietuvas veselības ministrija publicē Covid-19 infekcijas skarto valstu/reģionu sarakstu atbilstoši Eiropas Savienības Padomes rekomendācijā noteiktajiem kritērijiem un norāda ieceļošanas kārtību.

Dabas un indiāņu cienītājiem

Kad ir veiksmīgi izpildīti visi nepieciešamie kritēriji ieceļošanai, aizraujošā Lietuvas atklāšana var sākties. "Vinetu indiāņu ciemats" ir autentiska Ziemeļamerikas indiāņu kempings, kas atrodas gleznainā Akmenes Danes upes ielejā, 20 kilometrus no Klaipēdas centra. Šis ir kempings, kur var ne tikai atvilkt elpu un pārnakšņot, bet arī iegūt vispārējās un praktiskas zināšanas par indiāņu kultūru. Pirts cienītāji varēs izbaudīt Inipi pirti ar slavenajiem dziednieciskiem rituāliem.

Savukārt uz ziemeļiem no Klaipēdas, mežu un jūras ieskauts, atrodas Piejūras reģionālais parks. Tajā var apskatīt varenās smilšu kāpas, etnogrāfiskas kapsētas un pat vecu kuģa vraku. Parka teritorijā atrodas arī pāris restorāni un kafejnīcas. Parku visērtāk gan būs apskatīt ar personīgo automašīnu, jo teritorija ir liela.

Kultūras cienītājiem

Kā ostas pilsētai Klaipēdai izsenis bijusi svarīga tirdzniecība, līdz ar to pilsēta ir bijusi svarīgs preču un sūtījumu apmaiņas punkts. Neogotikas stila Centrālā pasta ēka ir viena no slavenākajām un skaistākajām Klaipēdas arhitektūras pērlēm – varena sarkano ķieģeļu būve ar zaļi glazētām keramikas detaļām, kas rotāja pamatnes karnīzes, frontonu un žoga stabu virsotnes. Iekšpusi veido grezns dekors, bet ēkas tornī atrodas Klaipēdas kariljons ar 48 zvaniem.

Skulptūru dažādība Klaipēdas vecpilsētā sniedz iespēju vēl labāk sajust Klaipēdas pilsētas unikālo piejūras atmosfēru. Lieliska pieminekļu apskates vieta, kur var izsekot Klaipēdas vēsturei no 19. gadsimta līdz 20. gadsimta pirmajai pusei, ir Skulptūru parks. Tā ir brīvdabas lietuviešu modernās tēlniecības galerija, kas dibināta 1977. gadā. Šodien parks aizņem 12 hektāru platību, tajā ir izstādītas 116 skulptūras, kuras radījuši 67 Lietuvas mākslinieki.

Piedzīvojumu meklētājiem

Ja tomēr ar Lietuvas kultūras un dabas pērlēm ir par maz, Klaipēdas osta piedāvā ērtu veidu, kā ar DFDS prāmi mokļūt Zviedrijas dienvidu pilsētā Karlšemā vai Vācijas ziemeļu pērlē – Ķīlē. Rezervāciju var veikt arī ceļošanas dienā (ne vēlāk kā septiņas stundas pirms izbraukšanas), tātad – gara un ilga plānošana nav pat nepieciešama. "Lai atvieglotu pasažieru ceļošanu, DFDS, sadarbībā ar ''Synlab'' laboratoriju, Klaipēdas ostā ir izvietojis ātros testēšanas punktus. Līdz ar to pasažieriem ir pieejams Covid-19 testa rezultāts stundas laikā. Testa cena ir 40 eiro, un rezultātus ikviens var saņemt uz norādīto e-pastu," stāsta DFDS komunikācijas vadītājs Baltijas valstīs Vaidas Klumbis.

Pandēmija ir devusi vairākas mācības, arī atvaļinājumu plānošanai un dažkārt nav nepieciešamas pavadīt 12 stundas lidmašīnā un nomainīt piecas laika zonas, lai spētu izrauties no ikdienas rutīnas un iedvesmoties jaunām idejām un darbiem.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form