Krogus lustes viduslaiku Jaunpils pilī
Foto: Publicitātes attēli

Kamēr Jaunpils pilskungs nebūs mājās, ar viņa svētību Jaunpils pils saime lustēsies uz nebēdu tradicionālajos viduslaiku svētkos 12. augustā, pastāstīja pils pārstāve Inga Krūtaine. No pulksten 14 sagaidāmas dziesmu spēles, jestri danči, gardumgardas ēdienu "riktes" un īstena krogus atmosfēra, neizpalikšot arī viduslaiku izklaides gan lieliem, gan maziem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Andelmaņi no tuvām, tālām vietām ir aicināti piedalīties amatnieku un mājražotāju tirdziņā pils laukumā, kur tirgošanās sāksies jau pulksten 13.

Krogus lustes viduslaiku Jaunpils pilī
Foto: Publicitātes foto

Savukārt pulksten 14 notiks svētku atklāšana, pēc kuras tad lustes varēs sākties pilī un tās apkārtnē.

Krodzinieču vadībā notiks dančmeistaru un spēlmaņu izrādīšanās brīvdabas krodziņa atmosfērā – dziesmu spēlēs, tautā zināmu meldiņu dziedāšanā, karstasinīgās čigānu tautas dejās un jestros latvju dančos.

Šeptīgas lustes norisināsies pils priekšā un uz saliņas, kur būs siera siešana, kliņģeru gatavošana, kopīga zupas vārīšana un vīnu degustācija. Krodziņa pavāri gādās par pankokiem, cepešiem un pārējām ēdienu riktēm.

Mēroties izturībā, gudrībā un veiklībā varēs zirgu izjādēs, viduslaiku spēlēs, loku šaušanā un citos dullos pārbaudījumos.

Praktiskuma lūkošana un skaistuma mērīšana būs iespējama Jaunpils muzejā, kur izvietota Ilzes Cērpiņas gleznu izstāde "Parfīms" un zupas terīņu izstāde.

Papildus citām izklaidēm, bērniem pulksten 15 būs ceļojošā leļļu teātra "Maska" izrāde "Šņāpuļa piedzīvojumi", rotaļāšanās un radoša darbošanās. Vakarpusē, pulksten 19, dziesmu lustes turpinās mūziķis Atis Auzāns koncertprogrammā "Un ar mani dancot nāci".

Pulksten 21 sāksies nakts lustes un danči ballē pils pagalmā, grupas "Brīvdiena" pavadībā.
Biļetes cenas: svētki 7 eiro, skolēniem 5 eiro, bērniem līdz sešu gadu vecumam – bez maksas, svētki un balle – 10 eiro, balle 5 eiro.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās un Jaunpils pilī.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaunpils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form