Gada sākums tūrisma sektoram ir ārkārtīgi aktīvs – ziemas sporta veidu cienītāji bauda atpūtu Eiropas kalnu kūrortos, tie, kam pietrūkst siltums, dodas uz eksotiskām zemēm, bet vēl citi aktīvi plāno vasaras brīvdienas ārzemēs un izmanto agro rezervēšanu priekšrocības. Tūroperatora "Novatours" speciālisti dalās ar padomiem, kam pievērst uzmanību, plānojot ceļojumus šajā periodā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja Liāna Pudule-Indāne stāsta, ka gada sākumā ceļotāji aktīvi lūkojas pēc slēpošanas galamērķiem, ceļojumiem uz eksotiskām valstīm un tuvākiem siltiem reģioniem. Vēlāku ceļojumu plānotāji arī nesnauž un jau raženi plāno vasaras atpūtu. Eksperte vērš uzmanību, ka gan esošās ziemas ceļojumu kārotājiem, gan tiem, kas jau laicīgi plāno savu atpūtu, īpaša uzmanība jāpievērš februāra pirmajām nedēļām, kas ir laiks, kad tradicionāli tiek piedāvātās atlaides, kas ļauj ietaupīt naudas līdzekļus.

Kā norāda Pudule-Indāne, februāra sākumā notiekošais ceļojumu gadatirgus ir lielisks laiks, lai plānotu vēlamo atvaļinājumu un iepazītu jaunus galamērķus. Turklāt, to var ērti darīt arī tiešsaistē.

Atpūtas braucieni gan uz ziemas, gan vasaras galamērķiem


"2023. gada vasaras ceļojumu iepriekšpārdošanu mēs uzsākām aizgājušā gada oktobrī. Esam daudz koncentrējušies uz tiem reģioniem, kas ceļotājiem ir pievilcīgākie cenas un kvalitātes attiecības dēļ un ir salīdzinoši tuvu. Tās ir Turcija un Grieķija. Lai gan iepriekšpārdošanas rezultāti liecina, ka šie galamērķi arvien paliek vieni no populārākajiem, mēs novērojam lielu interesi arī par citiem galamērķiem, piemēram, Melnkalni, Bulgāriju, Tunisiju, Portugāli, Itāliju. Pēc pārtraukuma šogad piedāvājumā atgriezās kultūras piedzīvojumus sološā Barselona," par galamērķu izvēli stāsta Pudule-Indāne.

Ziemas periodā ceļotāji labprāt izvēlas Ēģipti, Tenerifi, Madeiru un eksotiskus galamērķus. "Tie, kuri vēlas aizbēgt no Latvijas ziemas, bieži dodas uz vulkāniskajām salām – Tenerifi un Madeiru, kur ikvienu aizrauj iespaidīgā daba. Šeit var ne tikai atpūsties pie okeāna vai baseina, bet arī doties kalnu pārgājienos un apbrīnot apvāršņus, kas paveras," piebilst tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja.

Arvien vairāk ceļotāju izvēlas eksotiskus galamērķus


Izvēloties starp eksotiskiem ceļojumiem, eksperte iesaka padomāt, kādu izklaidi un atpūtu vēlētos – tas palīdzēs vieglāk pieņemt lēmumu un izvēlēties labāko atpūtas galamērķi. "Palielinās to ceļotāju skaits, kuri izvēlas ilgāku atpūtu eksotiskās valstīs. Ja pandēmijas periodā un gadu pēc tās ceļotāji baidījās doties uz tālākiem kontinentiem, tad šobrīd ir liela interese par eksotiskiem galamērķiem."

Tiem, kas plāno doties eksotiskā ceļojumā, Pudule-Indāne iesaka pārbaudīt pases derīguma termiņu, papētīt nepieciešamās vakcinācijas un iegādāties ceļojumu apdrošināšanu. "Turklāt, ceļojot uz kādu eksotisku galamērķi, svarīgi jau laikus ieskatīties šīs valsts kultūrā, lai, ierodoties, nerastos spēcīgs kultūršoks un tajā pašā laikā varētu iedziļināties unikālajās atšķirībās. Jābūt gataviem arī garākam lidojumam, taču iespaidi, kas pēc tam sagaida, kompensē šo laiku."

Slēpošanas braucieni – līdz marta beigām

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Sniegoto Eiropas kalnu aktivitāšu baudīšana gada aukstajos mēnešos kļuvusi par tradīciju ne tikai ģimenēm, bet arī draugu grupām un darba kolēģiem. Ar katru gadu slēpošanas kūrorti piedāvā arvien vairāk izklaides un iespēju gan ilggadējiem šī ziemas sporta veida cienītājiem, gan jaunpienācējiem, kuri nekad nav stāvējuši uz slēpēm vai snovborda.

Tomēr svarīgi izvēlēties slēpošanas kūrortu atbilstoši savām slēpošanas vai snovošanas prasmēm. Eksperte norāda, ka atpūta augstos kalnos uzliek nelielu pienākumu – neriskēt ar savām prasmēm un izvēlēties kalnus ar apdomu. Dažos slēpošanas kūrortos atrodamas vairāk trases pieredzējušiem kalnu aktivitāšu baudītājiem, savukārt citos ir vairāk trases un aktivitātes iesācējiem vai ģimenēm ar maziem bērniem.

"Gadu gaitā mūsu ceļotāji īpaši iemīļojuši slēpošanas Itālijas Alpos un Andoras Pirenejos. Katrs galamērķis sagaida ar sev īpaši raksturīgām iezīmēm. Itālijas slēpošanas kūrorti sagaida ar itāļu virtuves neaizmirstamajām garšām un plašām izvēles iespējām – no mierpilniem kūrortiem līdz tādiem, kas slaveni ar aktīvu nakts dzīvi, bet izmitināšana jaukās kalnu pilsētiņās svārstās no viesnīcas tipa līdz apartamentiem. Savukārt Andorā novērtē tās augsti attīstīto pacēlāju infrastruktūru un iespēju lēti iepirkties daudzajos veikalos, jo, pateicoties atvieglotai nodokļu politikai, Andorā cenas ir zemas."

Darba apvienošana ar atpūtu


Tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja apliecina, ka kopš pandēmijas laika populārāki kļuvuši ceļojumi, kuros tiek apvienots darbs ar atpūtu – 10 līdz 12 un vairāk cilvēku lielas komandas dodas uz ārzemēm, lai strādātu attālināti.

"Esam ievērojuši, ka pēc pandēmijas arvien vairāk uzņēmumu attālināta darba iespējas iekļauj darbinieku motivācijas programmās. Darbinieki, kuriem tiek dota šādu braucienu iespēja, jūtas novērtētāki un motivētāki, pateicīgāki darba devējam par iespēju aizbēgt no ikdienas rutīnas un apvienot darbu ar atpūtu. Uzņēmumi kopīgiem motivācijas braucieniem izvēlas populārākos silto atvaļinājumu galamērķus. Izplatītākā izvēle ir Grieķija, Turcija, Ēģipte, Tenerife, Madeira, Itālija, Spānija, Bulgārija, Melnkalne, taču iecienīti ir arī eksotiski galamērķi," novērojumos dalās Pudule-Indāne.

Arī ceļojumu grupas joprojām ir populāras


Eksperte arī norāda, ka arvien populāri ir grupu ceļojumi. Šādos braucienos nereti dodas ne tikai uzņēmumi, bet arī cilvēki, kas veido kopienas neformālā vidē, piemēram, dažādi kolektīvi ar kopīgu hobiju.

"Pēc pandēmijas, kad daudz laika pavadījām dabā, iezīmējās tendence, ka cilvēki arvien vairāk pievēršas dabai un laika pavadīšanai tajā. Atpūtai brīvā dabā cilvēki dodas uz Melnkalni, Itāliju, Madeiru, Tenerifi. Novērojam, ka ceļojuma laikā cilvēki labprāt apmeklē vietējās saimniecības un uzņēmumus, piedalās ražas novākšanās. Grupu ceļojumi vienmēr ir piepildīti ar daudz dažādām aktivitātēm."

Viņa arī atgādina, ka februāra sākums, tūrisma izstāžu dēļ, ir izdevīgs laiks, kad iegādāties sev ceļojumu. Jāatvēl vien nedaudz laika piedāvājumu izskatīšanai un izvēlei. Cenas šajā laikā ir patiesi izdevīgas!

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.