Leģendu naktī Kokmuižā čīgās ermoņikas
Foto: Kocēnu novada domes arhīvs

Sestdien, 28. oktobrī, Latvijas novados pilis un muižas aicinās apmeklēt aizraujošus pasākumus Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī. Arī Kocēnu novads aicina uz Kokmuižas kompleksu, kur ikvienam būs iespēja baudīt svētku koncertu Kocēnu kultūras namā, kā arī romantisku vakaru Kokmuižas pilī, pastāstīja novada domes pārstāve Krista Gromova.

Kocēnu kultūras namā pulksten 17 norisināsies Ermoņiku mūzikas svētku koncerts "Zem jaukām ermoņikas skaņām", kas notiek par godu Tautas mūzikas festivālam "Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki". Savukārt Kokmuižas pilī (skolas ēkā) no pulksten 19.30 līdz 22 apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt romantisku vakaru, iepazīties ar senās Kokmuižas leģendām dažādos laikos, kā arī vērot mākslinieka Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu teātri izstādē ''Inner Light''.

Arī šogad Tautas mūzikas festivāls pievērsies ermoņiku spēlei, akcentējot ermoņiku spēles tradīcijas Latvijā. Jau kopš 19. gadsimta šie parocīgie un skanīgie instrumenti ieņem nozīmīgu vietu latviešu un kaimiņu tautu muzicēšanas tradīcijās. Ermoņikas spēlmanis ir neiztrūkstošs ģimenes godu, tirgu, talku, ballīšu un vakarēšanu dalībnieks. Ermoņikas kā lielākā bagātība un labākais draugs pavadīja spēlmani līksmībā, ikdienas darbos un svešumā klīstot.

Latvijā spēlēto Vidzemes Ieviņu, krievu hromku, Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas būs iespēja dzirdēt gan muzikantu vecmeistaru, gan jauno tautas mūzikas draugu sniegumā. Izcili mūziķi un tradīciju pārzinātāji stāstīs par ermoņiku spēli Dienvideiropas mūzikas kultūrā. Koncertā piedalīsies tādi ermoņiku spēlmaņi kā Laurent Geoffroy (Francija), Heino Tartes Ja Sbrand (Igaunija), Kauno Bandonija (Lietuva), Alberts Mednis (Līvbērze), Valdis Andersons un kapela ''Ieviņa'' (Salacgrīvas novads), Oskars Patjanko un ''Kaktuballes muzikanti'', Līga Tīsiņa un Ķekavas muzikanti, kā arī ''Skaņumājas muzikanti''.

Tautas mūzikas festivālu "Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki" rīko biedrība ''Skaņumāja'' un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kocēnu novada dome.

Par Kokmuižu vairāk var lasīt šeit.

Source

Tūrismagids

Tags

Akcija "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" Kocēnu novads Latvijas pilis un muižas Vidzeme
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form