Liepājas Karostā tapis jauns tūrisma objekts
Foto: J. Vecbrālis

Karostas glābšanas biedrība (KGB) izveidojusi jaunu tūrisma objektu Karostā 14. novembra bulvārī 82/86, "Tūrisma Gids" uzzināja biedrībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Redans ir Liepājas cietokšņa sastāvdaļa, kur 1919. gada novembrī norisinājās cīņas ar bermontiešiem, lai nosargātu Latvijas neatkarību.

Karostas glābšanas biedrības darbinieki skaidro, ka vēlas iepazīstināt liepājniekus un pilsētas viesus ar svarīgām vēstures epizodēm, kas notikušas Liepājā, bet par ko daudzi liepājnieki gandrīz neko nezina. 1919. gada rudenī pēc bermontiešu padzīšanas no Pārdaugavas 11. novembrī, ko atzīmējam kā Lāčplēša dienu, Bermonta karaspēks plašā frontē iebruka Liepājas ziemeļu daļā. Pateicoties latviešu karavīru pašaizliedzībai un varonībai, uzbrukums tika atvairīts un ienaidnieki no Liepājas tika izdzīti. Par godu šiem notikumiem iela gar veco cietoksni ieguva 14. novembra nosaukumu.

No 5. jūlija katru dienu no pulksten 11 līdz 17 apmeklētājus Redanā gaidīs gids, kas piedāvās iepazīt Liepājas cietokšņa vēsturi un uzzināt par Brīvības cīņu norisi 1919. gadā.

Kā veltījumu Neatkarības kara simtgadei biedrība ir izstrādājusi maršrutu pa Brīvības cīņu vietām. Ekskursijas pa šo maršrutu ir iespējamas ar gidu, ko var pieteikt informācijas centrā Karostas cietumā vai pa tālruni +371 26369470.

Rudenī skolēnu grupām Redanā piedāvās jaunu interaktīvu ekskursiju ar dalībnieku iesaistīšanos "Liepājas aizstāvēšana", kā arī interaktīvas izglītojošas vēstures nodarbības.

Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas administrācija NVO projektu konkursa īstenošanas gaitā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Karosta Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form