Lietuvā šovasar tūristiem atklās augstāko skatu platformu valstī – Līduvēnu tiltu
Foto: DELFI / Jokūbas Jarmalavičius

Lietuvā iecerēts šovasar atvērt tūristiem Baltijas valstīs augstāko dzelzceļa tiltu pār gleznaino Dubīsas upes ieleju Raseiņu rajonā, vēsta laikraksts "Lietuvos žinios".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to vienojušies Valsts aizsargājamo teritoriju dienests un valsts dzelzceļa kompānija "Lietuvos geležinkeliai". 42 metrus augstais un 599 metrus garais Līduvēnu tilts, kas tiek stingri apsargāts, varētu kļūt par augstāko skatu platformu Lietuvā. Tas ir sešus metrus augstāks par Lietuvas augstāko skatu torni Labanoras gāršā un gandrīz divreiz garāks par slaveno galotņu taku pie Anīkščiem.

Kā laikrakstam pastāstījis Dubīsas reģionālā parka direktors Vīgants Kilčausks, sākotnēji Līduvēnos par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem bija iecerēts celt skatu torni. Tam jau bija izraudzīta vieta un izstrādāta dokumentācija, bet pērn, jūnija sākumā, dzelzceļa kompānija piedāvāja sabiedrībai iespēju pāris dienas iepazīties ar plašo skatu, kas paveras no tilta. Cilvēku interese bija liela, bet vides dienesta un Raseiņu pašvaldības darbiniekiem, pastaigājot pa tiltu, radās ideja to pielāgot tūristu vajadzībām.

"Lietuvos geležinkeliai" pārstāvji tobrīd izteicās, ka vēl jānoskaidro, vai izmantot tiltu šādam nolūkam būtu droši, bet nesen sniedza atzinumu, ka tas iespējams.

Pēc Valsts aizsargājamo teritoriju dienesta direktora vietnieces Rūtas Bašķītes teiktā, no tilta pavērsies krietni plašāks skats, nekā tas būtu bijis no skatu torņa, turklāt tilta pielāgošana šim nolūkam izmaksās trīs reizes mazākas nekā torņa celtniecība.

Dubīsas reģionālā parka speciālistiem tiks uzdots izstrādāt jaunu tūrisma maršrutu, lai ceļotājiem pēc tilta šķērsošanas nenāktos tūdaļ griezties atpakaļ, bet viņi varētu tuvāk aplūkot no augšas redzētās vietas.

Lietuvā šovasar tūristiem atklās augstāko skatu platformu valstī – Līduvēnu tiltu
Foto: DELFI / Jokūbas Jarmalavičius

Kā pastāstījis "Lietuvos geležinkeliai" pārstāvis sakariem ar sabiedrību Mants Dubausks, uzņēmums veicis detalizētu analīzi un noskaidrojis, ka gājējiem pārvietoties pa Līduvēnu tiltu būtu droši, tomēr tūristu plūsmai vēl jāgatavojas - jāizveido pieeja tiltam, jāpaaugstina margas, jāizveido jauns segums un stingri jāsaskaņo tūristu apmeklējuma laiki ar vilcienu kustības grafiku.

Pasažieru vilcieni pār šo tiltu nekursē, pa to pārvietojas tikai kravas sastāvi ceļā no Radvilišķiem uz Paģēģiem. Tilts tiek apsargāts visu diennakti. Kad tas tiks atklāts gājējiem, apsargiem būs jāgādā arī par viņu drošību.

Dzelzceļa uzņēmums apsver arī iespēju ar laiku paredzēt tūristiem īpašu braucienu vilcienā pāri tiltam.

Tags

Baltija Eiropas Savienība Lietuva Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form