Maģiski foto: Uguns nakts Vienkoču parkā
Foto: Rihards Vidzickis

5. oktobrī Vienkoču parkā, Līgatnē, notika ikgadējā Uguns nakts, kas vienkopus pulcēja prāvu interesentu skaitu. Un kā nu ne – šķietamajā rudens drēgnumā šis pasākums ienesa ievērojamu devu gaismas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uguns nakts ir gaismas un noskaņu vakars, kura mērķis ir vienu īso rudens dienu padarīt ilgāk gaišu, kā arī dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk sagaidīt pavasari. Šī tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem, bet pēdējos 12 gadus tas ir kļuvis par publisku pasākumu.

Vakars iesākās ar gaismu meža iedegšanu un senajiem dančiem, kas turpinājās ar iespaidīgu tradicionālo lāpu gājienu pa parka takām, veidojot šķietami nebeidzamu uguns čūsku. Savukārt pēc tam vakars turpinājās ar uguns žonglieru šovu. Uguns nakts laikā darbojās arī dažādas amatnieku darbnīcas un bija iespējams piedalīties vēl citās aktivitātes, piemēram, vizināties zirga mugurā, šaut ar loku, vērot kalēja un tāšu pinēju meistaru amata prasmi.

Te iespējams vairāk iepazīties ar Vienkoču parku un tā iespējām, bet turpinājumā neliels ieskats maģiskajā Uguns naktī.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form