Maija sākumā apmeklētājiem slēgs Zaķusalas TV torņa publisko daļu
Foto: DELFI

Tieši pēc 100 dienām Zaķusalas TV torņa publiski pieejamā daļa un skatu laukums tiks slēgts apmeklētājiem. Sākot no 5.maija, torni varēs apmeklēt vairs tikai apraides, datu centra un citu pakalpojumu klienti, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pērn torni ir apmeklējuši nepilni 30 000 apmeklētāju. Aptuveni trešā daļa no tiem bijuši skolas vecuma bērni, savukārt pārējie – pieaugušie. Tradicionāli visvairāk apmeklētāju tornī viesojas vasaras un rudens mēnešos, bet ikdienas apmeklēju skaits vairākkārt palielinās valsts svētku laikā novembrī, kad tornis atvērts arī nakts stundās.

Torņa skatu laukuma pēdējā darba diena būs 4. maijs, kad no rīta augstākajā karoga mastā Eiropas Savienībā tiks pacelts valsts karogs, bet torņa pakājē LVRTC darbinieki, klienti, sadarbības partneri un ikviens interesents var pulcēties Baltā galdauta brokastīm. TV torņa skatu laukums līdz pat 4. maijam būs atvērts apmeklētājiem katru dienu no pulksten 10 līdz 19.

Maija sākumā apmeklētājiem slēgs Zaķusalas TV torņa publisko daļu
Foto: DELFI

"Priecājamies, ka tornis ir ne tikai populārs apskates objekts, bet arī iemīļots tēls fotogrāfu, mākslinieku, videooperatoru, reklāmu, kalendāru un cita vizuālā materiāla veidotāju acīm, tāpēc teju ik dienu sociālajos tīklos ieraugām arvien skaistākas TV torņa fotogrāfijas. Sākot no 25. janvāra, aicinām apmeklētājus ne tikai fotografēt un filmēt torni, bet arī ierakstīt savus vēlējumus torņa viesu grāmatā, kas, tāpat kā atklājot torņa ekskursiju biroju, izveidota papīra formātā!" informē LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Tornis un ekskursiju birojs darbību uzsāka pērnā gadsimta astoņdesmito gadu otrajā pusē. Sākotnēji torņa tehnoloģiskais uzdevums bija nodrošināt radio un televīzijas apraidi valstī. Mūsdienās TV tornis vēl arvien ir augstākais tornis Eiropas Savienībā, turklāt ir kļuvis par nozīmīgāko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju kolokācijas punktu Baltijā, kas nodrošina gan radio un televīzijas apraidi pusei valsts teritorijas, gan datu pārraides, datu centra un cita veida elektronisko skaru pakalpojumus.

Maija sākumā apmeklētājiem slēgs Zaķusalas TV torņa publisko daļu
Foto: LVRTC

Torņa pārbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana nepieciešama, lai atjaunotu torņa infrastruktūru kopumā, izveidotu apmeklētājiem pievilcīgu un mūsdienīgu zinātnes un inovācijas centru un tūrisma objektu, tostarp izveidojot papildus skatu laukumus, kā arī izveidotu vienotu biroju LVRTC darbiniekiem, skaidro Sprugaine. Plānotas arī dažādas inovācijas tūristu piesaistei, piemēram, milzīgs Fuko svārsts, trīs līmeņu skatu platformas, restorāns un apstādījumos izveidota Latvijas kartes kontūra.

2017. gada aprīlī tika noslēgts līgums par būvprojekta izstrādi. Būvprojekta koncepts 2018. gada septembrī tika prezentēs sabiedrībai, tūrisma un būvniecības nozares pārstāvjiem. Būvprojekta koncepcijas vizualizācija.

TV TORNIS 2.0 from LVRTC on Vimeo.

Šī gada sākumā, atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, tika izsludināts slēgts konkurss "Rīgas radio un televīzijas stacijas pārbūve". Paredzams, ka pēc publiskās daļas slēgšanas, tornis, administratīvā ēka un arī teritorija tiks gatavota pārbūves darbiem, kas, atkarībā no iepirkuma gaitas, varētu sākties jau šogad un ilgt līdz pat pieciem gadiem.

Vairāk par labiekārtošanas iecerēm un arī torņa vēsturi lasi šeit.

Tags

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs Zaķusala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form