Marta beigās 167 vietās Latvijā varēs apgūt jaunas prasmes pie dažādu amatu meistariem
Foto: Reinis Oliņš

No 30. marta līdz 2. aprīlim 167 vietās visā Latvijā notiks pasākums "Satiec savu meistaru! 2017", kur jau devīto gadu tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji aicinās uz individuālām nodarbībām, atvērtām darbnīcām, paraugdemonstrējumiem, lekcijām, koncertiem, dančiem un kopīgu muzicēšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad pasākumā "Satiec savu meistaru! 2017" varēs apgūt aušanu, metālapstrādi, pīšanu, adīšanu, rotu izgatavošanu, kokles spēli, sklandraušu cepšanu un daudzas citas prasmes, kā arī piedalīties dančos, rotaļās un apmeklēt lekcijas par tautastērpiem un latviešu zīmēm. "Satiec savu meistaru! 2017" dalībnieku saraksts pieejams www.satiecsavumeistaru.lv.

Meistaru kontakti un informācija par pieteikšanos būs pieejama marta vidū mājaslapā, pastāstīja Inga Bika, Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Centrālais pasākums Rīgā notiks 1. aprīlī, "Swedbank Latvija" ēkā un tās āra teritorijā (Balasta dambī 15). Tie būšot tautas tradīciju, zināšanu un prasmju svētki, kuri gaidīs kā lielus, tā mazus rīdziniekus un pilsētas viesus. Daudzveidīgā pasākuma programma piedāvās iziet skaistākās latviešu rotaļas kopā ar folkloras kopām, pielikt savu roku krāšņāko tautas meistaru amatu darbnīcās un vērot meistaru paraugdemonstrējumus. Tāpat apmeklētājus pārsteigs plaša skatuves programma un amatnieku tirdziņš.

Marta beigās 167 vietās Latvijā varēs apgūt jaunas prasmes pie dažādu amatu meistariem
Foto: Reinis Oliņš

"Satiec savu meistaru!" tradicionāli norisināsies vienlaikus ar projektu "Eiropas amatu prasmju dienas", kas aizsākts 2002. gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2017. gadā šajā akcijā piedalās jau 19 Eiropas valstis. Šī gada pasākuma centrālā tēma ir "Saišu stiprināšana", akcentējot saikni starp mākslu un zinātni, tradīciju un inovācijām, prasmēm un eksperimentiem, paaudzēm, meistariem un mācekļiem.

"Eiropas amata prasmju dienas" mājaslapa: www.journeesdesmetiersdart.fr

"Satiec savu meistaru!" mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Pasākumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Tags

Eiropa Satiec savu meistaru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form