No 22. maija Nacionālajā botāniskajā dārzā darbosies mobilais muzejs par klimata pārmaiņām
Foto: Publicitātes foto

Atzīmējot Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu, 22. maijā pulksten 13 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī (Miera iela 1) tiks atklāts Mobilais muzejs "Klimata pārmaiņas – redzēt, sajust, mainīt". Ieeja muzeja atklāšanas dienā bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mobilais Klimata muzejs aicinās ikvienu izpētīt un izprast klimata krīzi, redzot, sajūtot un dzirdot klimata pārmaiņas. Muzejs paredzēts kā interaktīvs izglītības instruments, lai informētu sabiedrību par klimata pārmaiņu ietekmi un parādītu veidus, kā katrs individuāli var rīkoties, lai dzīvotu klimatam draudzīgāk. To veido četri 12 metrus gari jūras konteineri jeb izstāžu zāles, kuros atspoguļotas četras tēmas: klimata pārmaiņu cēloņi un sekas, Eiropas Savienības zaļā kursa galvenie punkti Baltijas valstīs, dabas nozīme mūsdienu cilvēka dzīvē, savukārt apkopojošā tēma ir klimatam draudzīgs dzīvesveids. Lai paplašinātu zināšanas par ekspozīcijā apskatāmajām tēmām, būs iespēja pieteikties bezmaksas ekskursijām gida pavadībā.

Visi materiāli, no kuriem veidota izstāde, ir videi draudzīgi – vai nu izmantoti jau lietoti materiāli, kuriem dota otrā dzīve vai jauni materiāli, kuriem otrā dzīve tiks dota nākotnē, vai izvēlētas videi draudzīgas ražošanas iespējas.

Ekspozīcija ir izvietota Nacionālā botāniskā dārza teritorijā blakus Rīgas ielas vārtiem. Tā būs apskatāma botāniskā dārza darba laikā, taču pirms došanās uz muzeju, rīkotāji aicina pārliecināties par tā darba laiku mājaslapā.

Muzejs uz Latviju atceļojis no Lietuvas, sadarbojoties divām organizācijām – Latvijas Dabas fondam (LDF) un Aktīvo jauniešu biedrībai (Lietuva). Mobilais Klimata muzejs būs apskatāms no maija līdz septembra beigām.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.