Norvēģija atkal atzīst Latvijas ID kartes par derīgām ieceļošanai valstī
Foto: Anete S.

Norvēģija atzīst Latvijas pilsoņiem izsniegtās eID kartes par derīgām ieceļošanai valstī, portālu "Delfi" informē Ārlietu minstrijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas pilsoņi atkal var ieceļot Norvēģijas Karalistē ar Latvijā izdotām personas apliecībām (eID kartēm).

Pamatojoties uz Norvēģijas vēstniecības Rīgā 22. maija notā sniegto informāciju, Norvēģija ir veikusi izmaiņas tiesību aktos, atzīstot Latvijas pilsoņiem izsniegtās eID kartes par derīgām ieceļošanai Norvēģijā. Ārlietu ministrija paudusi gandarījumu par Norvēģijas puses pieņemto lēmumu.

Jau ziņots - ne mazums Latvijas pilsoņi radās grūtības ar iebraukšanu, izbraukšanu no Norvēģijas, kas atteicās atzīt Latvijas pilsoņu ID kartes par ceļošanai derīgu dokumentu. Līdz situācijas noskaidrošanai, Latvijas Ārlietu ministrija lūdza ceļotājus izmantot pases un visus, kurus skāra Norvēģijas ierobežojumi attiecībā uz ieceļošanu ar personas apliecībām, par atgadījumu informēt arī Eiropas Komisiju (EK) un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociāciju.

Tags

E-ID karte Norvēģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form