Noskaties! Kovida laiks ienesa jaunu tradīciju – ceļot pa dzimto Latviju
Foto: ReTV

Jau astoto gadu Latvijā norisinājās tūrisma informācijas tirgus. Ik gadu tas tiek rīkots kādā citā Latvijas novadā, šogad – Ogrē, kur tika pārstāvētas 16 dažādas Latvijas vietas. Vai Latvijas tūrisma sezona jau rit pilnā sparā? Kas visaktīvāk izvēlas vietējo tūrismu?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Alise uz Ogri izzināt Latvijas tūrisma piedāvājumu atbraukusi no Rīgas. Viņa "ReTV" atklāj, ka vēl pēc kovida pandēmijas ar ģimeni nav ceļojusi, tāpēc šodien viņu ieinteresējis piedāvājums – doties apskatīt Tērveti. "Tagad pandēmijas laikā nekur nav daudz ceļots, gribas uzzināt, kas jauns. Man liekas, tāpēc arī visi ir sagatavojušies jaunai tūrisma plūsmai. It kā ir dzirdētas visas vietas un tūrisma galamērķi. Bet tagad iesim pārbaudīt, kas ir jauns."

Kā skaidro Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācijā, šogad interesi par tūrisma piedāvājumiem Latvijā visvairāk izrāda tieši ģimenes. Tāpēc arī šajā tūrisma informācijas tirgū uzsvars uz aktivitātēm ģimenēm – ar bērniem, draugu kopām, velobraucieni, laivošana un citi. "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma" aģentūras direktore Simona Sniķe: "Kovida laiks tieši ienesa tādu jaunu tradīciju – ceļot pa savu dzimto Latviju, savu dzimto novadu un ārpus. Protams, ka arī ļoti gaidām ārzemju tūristus, ko kovida situācija gan ir ietekmējusi. Bet jau ārzemju tūristi atgriežas Latvijā un arī Gulbenes novadā."

Uzrunātie tūrisma informācijas centru pārstāvji arī uzsver, ka Krievijas īstenotais karš Ukrainā ietekmējis ceļošanas paradumus, iedzīvotāji ārzemju ceļojumu vietā priekšroku dod vietējam tūrismam. Saldus tūrisma informācijas centra konsultante Ilva Rudinska: "Šogad ir pat vēl aktīvāk nekā citus gadus. Ja pēc kovida to vienu gadu vēl cilvēki tā ieskrējās, tad šogad jau pavisam droši var teikt, ka ir jūtams, ka atkal atgriežas viss ierastās sliedēs. Cilvēki grib braukt un skatīties."

Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija tūrisma informācijas tirgu šogad rīko jau astoto reizi. Katru gadu tiekot izlozēta vieta, kur tas notiks. Šogad laimīgā loze tikusi Ogrei, kas pasākumu apvienoja ar ģimenes dienas svinībām nedēļas nogalē. Ogres tūrisma informācijas centrā norāda, šī ir arī iespēja nozarei pārrunāt aktuālo vienkopus. "Mums patiesībā ir ļoti, ļoti liels prieks, ka pasākums šogad notiek Ogrē. Pagājušogad, kad uzzinājām, ka esam saņēmuši to godu organizēt tūrisma tirgu, tiešām ļoti nopriecājāmies, ka varēsim uzņemt kolēģus no visas Latvijas," saka Ogres novada pašvaldības tūrisma organizatore Baiba Zača.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas tūrisma informācijas tirgū piedalījās tūrisma informācijas centri no 16 dažādām Latvijas vietām. Vidzeme bija visplašāk pārstāvētais reģions.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.