Oktobra notikumu ceļvedis muižās un pilīs
Foto: Publicitātes attēli

Dzelteni sārtie toņi aizvien vairāk dominē piļu un muižu parku ainavās, radot vēlmi saulainās dienās doties pastaigās vai, gluži pretēji, dzestros vakaros malkot glāzi vīnu, sildoties pie kamīna un klausoties skaistu mūziku. Latvijas pilīs un muižās oktobris viennozīmīgi ir dažādu mūzikas žanru koncertu un leģendu laiks, jo tā nogalē notiek lielie piļu un muižu svētki – ikgadējā Leģendu nakts, pastāstīja Inga Krūtaine, akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" darba grupas locekle.

14. oktobrī pulksten 22 radošā apvienība "Zero Defect" aicina uz skaņu pastaigu Padures muižā. Par mūziku, noskaņu "downtempo" un "deep house" ritmiem parūpēsies pieredzes un tradīcijām bagātā "Zero Defect" apvienība ar saviem dīdžejiem. Papildus muzikālajam baudījumam būs iespēja iegādāties un nobaudīt arī dažādus mājas vīnus. Ieejas maksa 3 eiro. Par Padures muižu vairāk lasiet šeit.

Ekskursijās gida pavadībā Jērcēnmuižā būs iespēja doties 20., 21., 22. oktobrī no pulksten 10 līdz 17. Zīmodziņu par apmeklējumu ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā.

20. oktobrī Cēsu Izstāžu namā pulksten 18, atzīmējot izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80. jubilejas gadu, grupas "Sigma" solists Jānis Ozoliņš aicina uz audiovizuālu koncertu "Astoņdesmit". Koncertā tiks atskaņoti pazīstami, kā arī līdz šim Latvijā mazāk prezentēti Filipa Glāsa skaņdarbi klavierēm. Koncertu papildina videomākslinieka Mārtiņa Dāboliņa veidotas videoprojekcijas. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Sestdien, 21. oktobrī, "Sajūtu dienā Ungurmuižā" viesi ir aicināti izbaudīt mierīgu un lēnu rudens dienu, lai lutinātu savu ķermeni un garu – Hatha jogas prakse, veselīgas un gardas vēlās brokastis, mandalu zīmēšanai, Riharda Saules ģitāras skaņas. Īpaša diena radīta mieram, atpūtai un sajūtām. Dalības maksa 45 eiro, piesakoties līdz 12. oktobrim – 35 eiro. Vietu skaits ierobežots.

Tajā pašā dienā, 21. oktobrī, Kurzemē, Dundagas pilī, pulksten 17 Piemiņas koncerts dundadzniekam Ernestam Ābolam "Neiepazītais Ābols". Par Ungurmuižu vairāk lasiet šeit.

22. oktobrī pulksten 14 Jaunpils pilī notiks jaunas mūzikas apvienības – Vīru vokālā ansambļa "Daile" – koncerts. Ansamblis "Daile" ir deviņu mūzikas skartu kungu: Edgara Lindes, Mārča Kārkliņa, Ginta Kronberga, Eižena Leimana, Zigfrīda Muktupāvela, Ivara Cinkusa, Andria Kielbicka, Riharda Rudzīša un Raimonda Petrauska jauns izaicinājums mūzikā. Vīru repertuāru veido dziesmas, kas Latvijas okupācijas laikā bija pamata repertuārs gan vokālajiem ansambļiem, gan koriem. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Cēsu izstāžu namā 23. oktobrī pulksten 18 izrāde "No Rozentāla", kas ir nākamais iestudējums izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem "Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas". Tā ir izrāde par gleznotāju Jani Rozentālu (1866 – 1917). Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, dramaturgs Ivo Briedis un lomās – Rūta Dišlere (VDT) un Jānis Znotiņš. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīze" kasēs.

28. oktobrī pulksten 19 Mazmežotnes muižā viesosies grupa "Tango Sin Quinto" ar Aiju Vītoliņu koncertprogrammā "Atgriezties dienvidos/ Vuelvo al Sur". Koncertā būs dzirdamas dziesmas dažādās valodās un stilos – no populāriem tango skaņdarbiem līdz pavisam nepazīstamām, taču aizkustinošām ladino mūzikas virziena kompozīcijām. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīze" kasēs.

Mēneša centrālais notikums ir Leģendu nakts, kas 28. oktobrī norisināsies 31 Latvijas pilī un muižā. Par Mazmežotenes muižu lasiet šeit.

Aristokrātiskās izpriecas, vakarēšana muižas laikos, klaunu parāde galmā, grāfa Kaliostro viesošanās, ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs", tikšanās ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, koncerti, izrādes, balles, radošās darbnīcas, ekskursijas piļu un muižu ļaužu pavadībā no pagrabiem līdz bēniņiem – tas viss notiks vienā vakarā pāris stundās dažādās Latvijas malās. Sīkāka programma pieejama asociācijas mājaslapas www.pilis.lv sadaļā "Notikumi".

Līdz ar Leģendu nakti 28. oktobrī šogad noslēdzas Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā akcija "Apceļosim Latvijas pilis un muižas". Tās ietvaros ceļotājiem ir jāapmeklē vismaz 5 no 70 akcijas objektiem, saņemot par to atzīmi savā kartē. Ceļotāji, kuri ir apmeklējuši vismaz piecus objektus, piedalīsies piļu un muižu dāvāto balvu izlozē, bet aktīvākie 50 apceļotāji saņems ielūgumu uz balli Jaunpils pilī 2017. gada 25. novembrī.

Lai piedalītos balvu izlozē un/vai saņemtu ielūgumu uz balli, ceļotāja karte līdz 2017. gada 28. oktobrim (ieskaitot) jāiesniedz jebkurā pilī vai muižā, kas piedalās akcijā, vai līdz 2017. gada 3. novembrim (pasta zīmogs) jānosūta Latvijas Piļu un muižu asociācijai. Katrs apceļotājs var iesūtīt tikai vienu karti.

Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" organizators aicina izbaudīt rudenīgo gaisotni pilīs un muižās, kā arī pirms došanās uz konkrēto pasākumu vai apskates objektu iepazīties ar apmeklēšanas laikiem un nosacījumiem. Detalizētāku informāciju par pasākumiem un dalību akcijā iespējams uzzināt konkrētās pils/muižas mājaslapā, sociālo tīklu kontos un Latvijas Piļu un muižu asociācijas mājaslapā www.pilis.lv.

Source

Tūrismagids

Tags

Akcija "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" Latvijas pilis un muižas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form