Siguldas senieleja, gaujas nacionālais parks
Foto: Mārtiņš Zīverts

Sniedzot iespēju iepazīt Latvijas lielākā un zināmākā nacionālā parka dabas un kultūras vērtības, uzņēmēju un amatnieku piedāvājumu, 15. un 16. septembrī pirmo reizi notiks Gaujas Nacionālā parka (GNP) Ceļotāju dienas "Pa viltnieces pēdām", kas veltītas parka 45 gadu jubilejai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Divu dienu garumā ikvienam būs iespēja doties dabas ekspertu vadītos pārgājienos dabā, laivu un plostu izbraucienos pa Gauju, bezmaksas autobusu ekskursijās no Cēsīm un Siguldas, izmantot īpašās ceļotāju dienu atlaides atrakciju parkos, piedalīties radošajās darbnīcās.

"Ceļotāju dienu plašais pasākumu klāsts apliecina, ka nacionālais parks demonstrē ne tikai dabas vērtības vien, bet arī plašu kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēka un dabas kopdarbību un sabiedrības ieguvumus no tā," pauž Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš.

GNP Ceļotāju dienas rīko DAP sadarbībā ar pašvaldībām un uzņēmumiem, kā arī Cēsu rajona lauku partnerību.

Aktivitāšu piedāvājuma klāsts ir visai plašs, tomēr jāņem vērā – daudzos pasākumos vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties. Ar programmu un plašākiem aprakstiem iespējams iepazīties šeit.

DAP ne vien rīko GNP Ceļotāju dienu, bet arī iesaistās tajā, piedāvājot dažādas aktivitātes. Tajā skaitā divas dienas apmeklētājiem Līgatnes dabas takās ieeja būs ar 50 procentu atlaidi, kā arī notiks divi bezmaksas pasākumi – Saulrieta pārgājiens 15. septembrī pulksten 19 un Lāča bērnu rīts 16. septembrī pulksten 11. Pārvaldes darbinieku pavadībā būs iespējams doties īsākos un garākos pārgājienos pa Gaujas senleju kā arī doties divās bezmaksas autobusu ekskursijās pa GNP.

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973. gadā. Tas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā aizsargā Gaujas senielejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Gaujas nacionālais parks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form