Pārgājieni un laivu braucieni: aicina uz Lubāna ezera Ceļotāju dienām

Pārgājieni un laivu braucieni: aicina uz Lubāna ezera Ceļotāju dienām
Foto: Publicitātes attēli

16. un 17. jūnijā norisināsies pirmās Ceļotāju dienas, kas tiek organizētas Lubāna ezera apkārtnē. Pasākuma galvenais uzsvars ir popularizēt Lubāna ezeru un tā apkārtni kā lielisku galamērķi, kas piemērots kā aktīvās atpūtas, dabas, kultūras un lauku tūrisma cienītājiem, kā arī veidot padziļinātāku sabiedrības izpratni par dabas teritoriju "Lubāna mitrājs" – tā dabas vērtībām un nozīmi.

Ceļotāju dienu pasākuma programma ir plānota, lai sev tīkamo nodarbi spētu atrast gan dabas mīļotājs, gan aktīvās atpūtas baudītājs, gardēdis un kultūras mantojuma cienītājs. Lai būtu vienkāršāk sekot līdzi notiekošajam un plānot šo nedēļas nogali, ir izveidota interaktīva tiešsaistes karte, kur var redzēt visus kultūras pasākumus, saimniecības, tūrisma informācijas punktus, aktīvās atpūtas un dabas izziņas pasākumus.

Dabas mīļotājiem būs iespēja iepazīties ar dabas lieguma "Lubāna mitrājs" putnu daudzveidību un purvu pasauli kopā ar putnu vērotāju, biologu Dagni Vasiļevski, doties pārgājienā purvā kopā ar dabas ekspertu Daini Tuču, ielūkoties nakts gaismās, pētot naktstauriņus, kopā ar entomologu Gunti Akmentiņu, un arī doties ekspedīcijas cienīgā laivu braucienā virsaiša Māra Valaiņa vadībā, ar mērķi iepazīt Baltos klānus.

Dodoties turp, ir vērts arī atklāt kādu no "Lubāna ezera noslēpumiem". Pavisam noteikti ir vērts pieteikt kādu ciemošanos un dodies pie apkārtnes tūrisma saimniekiem, kuriem ir tik daudz talantu un arodu. Baudi sieru, alu, senos mūzikas instrumentus, kūpinātas zivis, gūsti baudījumu dabā un smelies spēku no seniem stāstiem.

Kultūras cienītājiem 16. jūnija vakarā ūdens tūrisma attīstības centrā "Bāka" norisināsies fotoizstādes "Lubāna ezera iedambēšana toreiz un tagad" un īsfilmas par vietējo iedzīvotāju dzīvi dabas liegumā "Lubāna mitrājs" atklāšana. Dienas izskaņā muzikālu baudījumu ar brīvdabas koncertu mums sniegs pasaules apceļotājs un dziesminieks Reinis Jaunais.

Lubāna ezera Ceļotāju dienās visi iesaistītie saimnieki un organizatori ir iepazinuši Lubāna ezeru un dabas liegumu "Lubāna mitrājs", ir apkārtnes vietējie cilvēki un šajās Ceļotāju dienās sanākuši kopā, lai teritorijas neskartumu, valdzinājumu un nesteidzīgumu izrādītu ikvienam.

Izpēti, ieplāno un izbaudi Lubāna ezera un dabas liegumu "Lubāna mitrājs" visā tā krāšņumā!
Par pasākuma norisi plašāka informācija pieejama mājaslapā, kā arī rakstot e-pastu: lubanamitrajs@gmail.com vai zvanot 29234956.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl