Pārgājiens un tradicionāla lustēšanās: kā sagaidīt un svinēt Lieldienas Jelgavas pusē
Foto: Publicitātes foto

Lieldienu brīvdienās Jelgavas pusē ikviens varēs atrast sev interesantas nodarbes – būs gan došanās pārgājienā un laivu braucienā, dažādas Lieldienu aktivitātes ģimenēm ar bērniem, kā arī daudzveidīgi muzikālie priekšnesumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdien, 1. aprīlī jeb Lieldienu rītā, pulksten 10 gide Zane Grava aicina doties Lieldienu pārgājienā, veicot 20 kilometru gājienu maršrutā Jelgava – Ozolnieki – Jelgava. Tikšanās pirms pārgājiena notiks pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Savukārt Ozolnieku airēšanas klubs "Ozolaivas.lv" aicina doties Lieldienu laivu braucienā pa Platones upi, maršrutā Poķi – Platone – Jelgava. Tikšanās pulksten 10 "Poķos", Platones pagastā, Jelgavas novadā.

Pulksten 11 Jelgavas pils parkā norisināsies tradicionālā Lieldienu pastaiga, kur ikviens apmeklētājs varēs izšūpoties un iesaistīties olu krāsošanā, meklēšanā un ripināšanā, kā arī piedalīties dažādās veiklības spēlēs. Apmeklētājus priecēs Lieldienu zaķis un mazie poniji, mini zoo "Lauku sēta" ar izstādi "Trusis un citi", kā arī izjādes ar Reinas zirgiem. Notiks Lieldienu mazais tirdziņš ar kārumiem, uzstāsies folkloras kopa "Dimzēns" un Jelgavas deju kolektīvi ar priekšnesumiem. Jelgavas pils pagalmā pulksten 12 Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveiks mazos jelgavniekus.

Pārgājiens un tradicionāla lustēšanās: kā sagaidīt un svinēt Lieldienas Jelgavas pusē
Foto: Publicitātes foto

Lieldienu izklaides ģimenēm ar bērniem piedāvā arī bērnu izklaides un atrakciju centrs "Martas Zeme" (Dobeles šoseja 7), kur no pulksten 10 līdz 19 notiks Lieldienu pasākums bērniem. Savukārt no pulksten 12 līdz 15 nometnes vietā "Lediņi" (Lediņu ceļš 1) Lieldienu zaķis ciemos gaidīs ikvienu aktīvi atpūsties gribošu ciemiņu, lai patstāvīgi darbotos brīvdabas teritorijā pieejamajās aktivitātēs, veidotu galvas rotas ar zaķa ausīm un baudītu Lieldienu tēju pie ugunskura.

  • Šajā rakstā apkopota papildus informācija par vietām, kuras vērts apskatīt Jelgavā.

Arī Jelgavas novadā 1. aprīlī norisināsies daudzveidīgi Lieldienu pasākumi – pulksten 11 notiks bērnu rīts "Lieldieniņa atnākusi" Zaļenieku kultūras namā, pulksten 12 Lieldienu pasākums "Iešūpo pavasari" atpūtas kompleksā "Grantiņi", pulksten 13 Lieldienu pasākums "Lieldienu lustes" Elejas skvērā pie jauniešu centra, pulksten 14 Lieldienu pasākums "Lieldienu šūpolēs" Aktivitāšu centrs "Zemgale", pulksten 14 Lieldienu pasākums "Nu atnāca Liela diena" kopā ar Svētes pagasta folkloras kopu Lielplatones muižas pagalmā, pulksten 14 "Lieldienu lustes kopā ar Minjonu" Līvbērzes kultūras namā, bet pulksten 15 koncertuzvedums "Lieldienu zaķa skola Čučumuižā" Valgundes IKSC "Avoti".

Ozolnieku novadā 1. aprīlī pulksten 12 Lieldienu pasākums norisināsies pie Ānes kultūras nama un pulksten 13 "Lieldienu lustes" ar Lieldienu zaķi un "Kāruma" vārnu pie Garozas pamatskolas. Savukārt 2. aprīlī no pulksten 11 līdz 14 zaķis Haris ielūdz uz Lieldienu lustēm pie Ozolnieku Tautas nama ar amatierkolektīvu koncertu "Lielās dienas rītiņā" un grupas "Kings For a Day" koncertu. Programmā – šūpošanās, radošās darbnīcas, olu krāsošana un citas aktivitātes.

Pārgājiens un tradicionāla lustēšanās: kā sagaidīt un svinēt Lieldienas Jelgavas pusē
Foto: Publicitātes foto

Dabas mīļotāji Lieldienu brīvdienās var doties uz Pils salu pastaigā pa applūstošajām Lielupes palienes pļavām un sastapt tur mītošos savvaļas zirgus, kas šobrīd atrodas pavisam tuvu pilsētai. Būs arī rasta iespēja doties pastaigā kājām individuāli vai vides gida vadībā ar viņa apvidus auto, uzzinot interesantus faktus par salu un savvaļas zirgu ikdienu (ekskursijām var pieteikties pa tālruni +371 20264343).

Turpretī kultūras un mākslas cienītāji var brīvdienās apmeklēt Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur ikviens interaktīvajās ekspozīcijās varēs iepazīt Jelgavas vēsturi un apskatīt pilsētas panorāmu no skatu laukuma 37 metru augstumā. Tornī šobrīd apskatāma gleznotāja Ulda Zutera izstāde "Ainava 2016-2017".

Vairāk informācijas par šiem pasākumiem un citām atpūtas iespējām un Lieldienu pasākumiem Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā varat atrast mājaslapā www.visit.jelgava.lv vai Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā.

Tags

Jelgava Lieldienas Pārgājiens Zemgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form