Pavasarī uzsāks Siguldas Jaunās pils atjaunošanas darbus
Foto: Siguldas novada pašvaldība

Siguldas Jaunā pils tiek dēvēta par unikālu nacionālā romantisma pērli, kuras krāšņums tiks rekonstruēts pēc vairāk nekā 80. gadu pārtraukuma. Ar piesaistīto Eiropas Savienības finansējumu par gandrīz četriem miljoniem eiro tiks atjaunota šī ēka, kas pirmās Latvijas Republikas neatkarības laikā tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā.

Siguldas Jaunā pils ir nozīmīgs Latvijas kultūrvēsturiskais piemineklis, tādēļ ēkas būvprojektā definētas konkrētas prasības pils pārbūvei un funkciju maiņai, lai saglabātu ēku, kas uzskatāma gan par izcilu neogotikas stila arhitektūras paraugu, gan nacionālās būvniecības interjera paraugu. Šobrīd ēkas nesošās konstrukcijas vietumis ir pirmsavārijas stāvoklī, tādēļ nepieciešami vērienīgi pārbūves darbi.

Pēc Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas tajā būs skatāma daudzveidīga ekspozīcija par Siguldas vēsturi, ēkā būs pieejamas telpas dažādiem kultūras pasākumiem, kā arī Svētku zāle, kurā notiks laulību ceremonijas.

Siguldas Jaunās pils pārbūve un iekštelpu restaurācija tiks uzsākta pavasarī. Februārī noslēdzās atklātais konkurss iepirkumam par Siguldas Jaunās pils pārbūvi un restaurāciju – saskaņā ar iesniegtajiem piedāvājumiem plānotā būvdarbu un autoruzraudzības līguma cena ir 4 794 360,66 eiro. Daļu no izmaksām – 499 999,50 eiro apmērā – segs jau piešķirtais Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, 1 408 500 eiro segs Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, kā arī valsts budžeta finansējums – 154 349,25 eiro. Lai veiktu Siguldas Jaunās pils pārbūvi un restaurāciju, pašvaldība Valsts kasē ņems kredītu 4 019 000 eiro apmērā.

Pavasarī uzsāks Siguldas Jaunās pils atjaunošanas darbus
Foto: Simona Čeičiniece

Siguldas novada pašvaldība no 2013. gada uzsākusi Siguldas pils kompleksa attīstību. 2015. gadā pašvaldība, ieguldot vairāk nekā pusmiljonu eiro, rekonstruēja vienu no Siguldas pils kompleksa ēkām – stalli, kura pirmajā stāvā pieejamas telpas radošajiem uzņēmējiem un Siguldas Biznesa inkubatoram, bet otrajā stāvā atrodas Siguldas novada pašvaldības administrācijas telpas. Patlaban noslēgumam tuvojas citu ēku rekonstrukcija, kas atrodas kompleksa teritorijā.

Šovasar trīs Siguldas vēsturiskā centra ēkas, kurās kapitālais remonts nav bijis vairākus gadu desmitus, būs pārtapušas par radošo kvartālu, kur attīstīties uzņēmējdarbībai un norisināties kultūras pasākumiem. Pēc veiktā teritorijas labiekārtojuma apmeklētājiem šovasar tiks atvērts arī Siguldas Jaunās pils dārzs, kas papildināts ar 19. gadsimta nogalei raksturīgajiem muižas apstādījumiem.

Te vari lasīt par Siguldas pils un pilsdrupu vēsturi.

Source

Tūrismagids

Tags

Eiropas Savienība Latvijas pilis un muižas Sigulda
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form