Pievelc Latviju tuvplānā – sākusies bezmaksas spēle ceļotājiem
Foto: F64

Kad vasaras atvaļinājumi ir beigušies un laiks atliek vien izbraucieniem nedēļas nogalēs, paveras iespēja apceļot un iepazīt Latvijas skaistākās pērles, kā arī atklāt jaunus kultūras, dabas un vēstures dārgakmeņus. Lai veicinātu plašāku un aizraujošāku Latvijas iepazīšanu un vietējo tūrismu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar "Postnos", izstrādājusi spēli ceļotājiem "Pievelc Latviju tuvplānā". 16 maršruti un vairāk nekā 380 dažādi tūrisma objekti ļaus katram ceļotgribētājam atrast sev tīkamāko izklaidi, informē LIAA pārstāve Agita Birziete.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Katru gadu var vērot, ka arī rudenī netrūkst ceļotgribētāju, kas vēlas apskatīt Latviju. Pat par spīti drūmajiem laikapstākļiem. Tādēļ ikviens šoruden var doties azartiskā piedzīvojumā kopā ar ģimeni vai draugiem, ieplānojot braucienu sev vēlamā formātā – vienas vai vairāku dienu garumā. Lai parādītu plašās tūrisma iespējas un veicinātu Latvijas apceļošanu, tiek piedāvāta iespēja izmantot jau ieplānotus tūrisma maršrutus ar izklaides un spēles elementiem. Turklāt laikā no 12. septembra līdz pat 31. decembrim, ceļojot un pildot uzdevumus spēles lietotnē, ir iespēja iegūt arī vērtīgas balvas," stāsta LIAA Latvijas Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Spēle "Pievelc Latviju tuvplānā" atklāta pērn, 2021. gada vasarā, un šogad ir papildināta – spēles dalībnieki savā starpā sacentīsies par punktiem, vācot atbildes uz jautājumiem un atrodot īpašus kodus maršrutā iekļautajos objektos. Rezultatīvākie spēlētāji katru mēnesi iegūs balvas. Katrā no novadiem ir četri maršruti. Savukārt katrs maršruts sadalīts vēl trīs mazākos posmos. Spēli var izspēlēt un balvu izlozē piedalīties, izbraucot arī tikai vienu posmu, kas ir vidēji 50 līdz 100 kilometru garš. Katrā ceļa posmā iespējams apskatīt ne vien jau labi zināmus tūrisma objektus, bet arī līdz šim mazāk iepazītas pērles.

Kā min "Postnos" līdzīpašnieks Valdis Vītoliņš: "Spēles maršruti veidoti tā, lai jau labi zināmus reģionus būtu iespēja iepazīt no pavisam jauna rakursa, sekojot kartei spēles lietotnē un dodoties pa vēl nebijušiem ceļiem, atklājot jaunus pārsteigumus. Īpaši jāuzsver, ka spēli ir iespējams arī uz brīdi pārtraukt un doties tālāk ceļā, piemēram, nākamajās brīvdienās." Savukārt, ja ceļotāji vēlas izbaudīt ilgāku un kvalitatīvu kopā būšanu ar saviem ceļabiedriem, piedzīvojumu var ieplānot arī uz vairākām dienām, baudot vietējo naktsmītņu un kafejnīcu viesmīlību, kas arī ir iekļautas konkrētos maršrutos. "Ieskatīties maršrutu piedāvājumā un to aprakstos īpaši vērts ģimenēm, kas vēlas saturīgi pavadīt laiku, jo vairākos objektos pieejamas ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas ekskursijas un ekspozīcijas," uzsver Šīrava.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.