Foto: Publicitātes attēli
Pirmo reizi Baltijā norisināsies festivāls, kura saknes meklējamas vairāk nekā divus tūkstošus gadu senā pagātnē – "Lielās Ķīnas laternas". No 24. novembra līdz 6. janvārim Pakrojas muižā, Lietuvā (netālu no Latvijas – Lietuvas robežas), būs iespējams piedzīvot ko nebijušu – pilnu parku ar gigantiskām zīda gaismu skulptūrām, teatralizētus uzvedumus, svētku tirdziņu un īpašu svētku programmu.

Lielākajā muižas kompleksā Lietuvā – Pakrojas muižā – būs apskatāmas 20 Ķīnā darinātas gigantiskas zīda laternu skulptūras, festivālā tiks iedegts 40 metrus garš pūķis, būs iespēja redzēt pandu dārzu, milzu flamingo un Pelnrušķītes karieti, izstaigāt briežu mežu un piedzīvot daudz spilgtu emociju.

Foto: Publicitātes attēli

"Tas mums ir liels pagodinājums uzņemt tik lielu un nozīmīgu festivālu, kāds nekad nav piedzīvots šajā reģionā. Gaismu maģija ir tieši tas, kas nepieciešams šajā tumšajā ziemas laikā. Kopš seniem laikiem pastāv ticējums, ka pirms Jaunā gada zemei, ūdenim, gaisam un gaismai piemīt īpaša enerģija, tāpēc aicinu to piedzīvot visiem kopā", saka Pakrojas muižas saimnieks Giedrius Klimkevicius, kurš katru nedēļas nogali uzņem viesus no dažādām pasaules valstīm.

Ķīnas laternu festivāla laikā, kas norisināsies septiņas nedēļas nogales, tai skaitā Ziemassvētku laikā, būs iespēja piedzīvot dažādus ķīniešu un lietuviešu aktieru teatralizētus priekšnesumus. Apmeklētāji tiks aicināti piedalīties Ķīnas mākslinieku un amatnieku darbnīcās, kurās būs iespēja redzēt un apgūt eksotisku priekšmetu radīšanu. Festivāla laikā darbosies svētku tirdziņš, kurā būs iespējams baudīt arī austrumu virtuves garšas un pat satikt Ziemassvētku vecīti.

Foto: Publicitātes attēli

Ķīniešu laternu festivāla vēsture sakņojas divus tūkstošus gadu senā pagātnē. Ierasti gigantiskās laternas tiek degtas, lai atzīmētu Jaunā gada sagaidīšanu. Ar laiku, izmantojot aizvien jaunas dizaina formas, tika radīti daudzi un dažādi krāsaini tēli, festivāls iekaroja popularitāti arī citviet un savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās.

Teikas stāsta, ka 19. gadsimtā Lietuvas muižnieki, apmeklējot Ķīnu, bijuši sajūsmā par piedzīvoto, īpaši tos aizkustinājis gaismu festivāls. Viņi jau tolaik veidojuši tirdzniecības un kultūras apmaiņas saites ar Tālajiem Austrumiem.

Foto: Publicitātes attēli

Pakrojas muižas komplekss ir lielākais, kāds saglabājies un atjaunots Lietuvā. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Pirms gada Pakrojas muiža iekļuva 18 pievilcīgāko Eiropas kultūras tūrisma vietu EDEN (European Destinations of Excellence) sarakstā. Vairāk par muižu lasi te.

Lielo Ķīnas laternu festivālu organizē Pakrojas muižas komanda kopā ar Ķīnas uzņēmumu "Haiti Culutre", kas 20 gadu pastāvēšanas laikā Ķīnas laternu festivālu organizējusi jau vairāk nekā 40 valstīs. Biļetes iespējams iegādāties šeit vai arī uz vietas muižā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!