Rīgas - Gaujas reģions kļūs par Eiropas gastronomijas reģionu
Foto: LETA

Aizstāvot pieteikto kandidatūru starptautiskai žūrijai, Rīgas - Gaujas reģions 3. jūnijā ieguvis iespēju 2017. gadā kļūt par Eiropas gastronomijas reģionu (European Region of Gastronomy). Vienlaikus ar Rīgas-Gaujas reģionu titulu ieguvusi arī Orhūsa un centrālā Dānija un Lombardijas reģions Itālijā.

Rīgas - Gaujas reģions, kura vadošais partneris ir Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB), bet sadarbības partneri – Gaujas nacionāla parka tūrisma klasteris, Siguldas novada dome, Valmieras pilsētas pašvaldība un Cēsu novada pašvaldība, izstrādājis īpašu pasākumu un sadarbības programmu, ko kopīgi realizēs 2017. gadā.

Projekts galvenokārt vērsts uz gastronomijas tūrisma veicināšanu un Gaujas nacionālā parka kā tūrisma galamērķa stiprināšanu. Vienlaikus projektā vērība tiks pievērsta izglītībai, pilsētu un lauku mijiedarbībai, veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdienu tradīcijām, restorānu un viesmīlības nozīmei un kultūrai, uzņēmējdarbībai, inovāciju nozīmei gastronomijā, ko īstenos katrs no projekta partneriem.

Eiropas gastronomijas reģiona vispārējais mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Eiropas reģionos, saglabājot vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam, skaidro RTAB.

"Gatavojoties kandidatūrai "Eiropas gastronomijas reģions", kopīgi ar sadarbības partneriem tika izveidots īpašs koncepts Wild at palate (Ar dabu šķīvī - latv.val). Tā pamatideja ir popularizēt tos produktus un izejvielas, kas ir pieejamas mūsu pašu mežos, upēs vai pļavās aiz mājas loga. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, kopīgi ar sadarbības partneriem Eiropas gastronomijas reģiona titulu izvirzīsim kā 2017. gada prioritāti, visa gada garumā koncentrējoties uz gastronomiju un ar to saistītām aktivitātēm.," skaidro RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

Eiropas gastronomijas reģiona tituls ik gadu tiek piešķirts diviem līdz trim tīkla reģioniem. Tīkla dibinātāji ir septiņi reģioni no dažādām Eiropas valstīm: Ziemeļbrabantes province Nīderlandē, Orhūsa un centrālā Dānija, Bergamo reģions Itālijā, Provansas-Alpu-Azūra krasta

Tags

Gauja Sigulda

Comment Form