Sakustas 5,5 miljonu eiro vērtais Mežaparka skatu torņa projekts; realizācijai tiek piešķirta zeme
Foto: Shutterstock

Pirmdien, 16. septembrī, Rīgas domes (RD) Īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu par pašvaldībai piederošā zemesgabala Ostas prospektā 11 apbūves tiesību piešķiršanu bez atlīdzības SIA "Rīgas meži", kur plānots veidot skatu torni un pastaigu taku virs koku galotnēm.

Lēmumprojekts paredz, ka SIA "Rīgas meži" tiek piešķirtas tiesības šeit būvēt un lietot atpūtas un tūrisma objektu – skatu torni apvienojumā ar kilometru garu pastaigu taku virs koku galotnēm, un ar to ekspluatēšanu saistītās nedzīvojamās ēkas, kā arī labiekārtot teritoriju visā piešķiramās apbūves tiesības spēkā esamības laikā. Mežaparkā iecerētā taka pa koku galotnēm dos iespēju vērot gan Lielo estrādi, gan Ķīšezeru. Savukārt no skatu torņa varēs redzēt visu pilsētu, pastāstīja RD sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Ilze Krūkle.

Rīgas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" būvdarbus plānots sākt 2020. gada pavasarī un pabeigt deviņu mēnešu laikā. Takas apsaimniekošanai konkursa kārtībā plānots izvēlēties operatoru, kam būs jāveic visi uzturēšanas darbi. Šobrīd plānots, ka maksimālās projekta izmaksas varētu būt ap 5,5 miljoniem eiro.

Kā "Tūrisma Gids" stāstīja jau iepriekš, paredzēts, ka ieguldītā summa atmaksāsies septiņu līdz desmit gadu laikā. Plānots, ka takas apmeklējums pieaugušajam varētu izmaksāt nedaudz virs 10 eiro, bet ģimenēm ar bērniem būtu iespējams saņemt dažādas atlaides. Kā informēja "Rīgas mežu" valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, pasaulē jau ir vairāki šādi skatu torņi, piemēram, iespaidīgais skatu pastaigu ceļš Čehijā pie Lipno ezera.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form