Sedas purva dīķos notiks niedru skulptūru festivāls
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Apvienojot ieguldījumu dabas saglabāšanā un biotopu kopšanā ar brīvā laika pavadīšanu svaigā gaisā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) 2. martā jau otro reizi rīko niedru skulptūru festivālu un aicina interesentus pieteikt komandas dalībai šajā pasākumā, pastāstīja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

"Niedru pļaušana un no ūdensaugiem brīvo zonu veidošana palīdz veidot daudzveidīgas dzīvotnes, kas palīdz gan zivju, gan dažādu sugu putnu populācijai," stāsta DAP vides inspektore Rūta Zepa, piebilstot, ka niedru novākšana ir viens no dabas lieguma "Sedas purvs" dabas aizsardzības plānā paredzētajiem pasākumiem.

Sedas purva teritorija pēc kūdras ieguves pakāpeniski applūda un nu jau gandrīz desmit gadus šeit izveidots dabas liegums, lai aizsargātu izcilu biotopu ūdensputnu ligzdošanai. Appludinātās ūdenstilpes daudzviet strauji aizaug ar niedrēm, veidojas biezas vienlaidus niedru audzes un šāds biotops daudzām putnu sugām nav piemērots, jo īpaši migrējošiem putniem, kuri labprātāk uzturas atklātās teritorijās.

Niedru skulptūru festivāls ir ne tikai palīdzība dabai un biotopu kopšana, bet arī iespēja radoši izpausties un aizraujoši pavadīt laiku brīvā dabā, tādēļ šogad turpināsies pērn iesāktā tradīcija. Tā dalībnieki no pašu savāktajām niedrēm veidos lielformāta skulptūras, sacenšoties izdomā, mākslinieciskajās prasmēs un konstruktora dotībās.

Lai piedalītos festivālā un parādītu savas prasmes, organizatori aicina līdz 28. februārim pieteikt divas līdz sešu cilvēku lielas komandas. Pieteikumi jāsūta uz e-pastu ruta.zepa@daba.gov.lv vai janis.perle@daba.gov.lv, norādot komandas nosaukumu, dalībnieku skaitu un devīzi.

Katrai komandai organizatori ierādīs skulptūras veidošanas vietu un dos vairākas stundas savas idejas realizēšanai. Noslēgumā darbus vērtēs žūrija, apbalvojot gan lielākās, gan oriģinālākās skulptūras autorus. Dalībniekiem nepieciešama – mačete vai krūmgriezis niedru nopļaušanai, šķēres un knaibles skulptūru veidošanai. Iespējams jau sagatavoties arī mājās, no dabīgiem materiāliem (piemēram, klūgām, koka līstītēm) izgatavojot skulptūras karkasu.

Visas dienas garumā varēs sasildīties pie ugunskura, dzert karstu teju. Līdzjutēji – slēpot, slidot un vizināties ar ragaviņām pa aizsalušajiem dīķiem.

Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākums var tikt atcelts. Organizatori lūdz sekot līdzi informācijai DAP interneta vietnē www.daba.gov.lv.

Source

Tūrismagids

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form