Septembra sākumā ar pārgājienu atklās Mežtakas ziemeļu daļu Baltijā
Foto: Publicitātes foto

Pārgājienu festivālā 4. septembrī Lahemā nacionālajā parkā Igaunijā notiks Mežtakas kā Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta E11 Baltijas ziemeļu daļas atklāšana. Ikviens ir aicināts piedalīties atklāšanas pārgājienā, kopīgi veicot 13 kilometru garu posmu no Vainupea līdz Oandu ciemam Igaunijā, Lahemā nacionālajā parkā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Igaunija ir noslēdzošā valsts Eiropas E11 garo distanču pārgājienu maršrutā. Maršruta gaita: Scheveningen(NL)–Osnabrück(D)–Potsdam(D)–Poznań(PL)–Ogrodniki(PL)–Lazdijai(LIT)–Rīga(LAT)–Tallinn (EST).

Mežtaka ir pārgājienu maršruta E11 maršruta daļa Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Tā ved cauri visu trīs Baltijas valstu skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Mežtakas dienviddaļa sākas no Polijas-Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas un noslēdzas Rīgā. Posms no Rīgas līdz Tallinai ir Mežtakas ziemeļdaļa. Viss maršruts sadalīts aptuveni 20 kilometru garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām, lai Mežtakā varētu doties ne tikai garās distancēs, bet arī īsākos pārgājienos.

Pārgājiena norise 4. septembrī Igaunijā plānota, reģistrētajiem dalībniekiem tiekoties galapunktā Oandu, kur tie atstās savus auto un ar autobusiem tiks aizvesti līdz sākumpunktam piekrastes ciemā Vainupea. Pirms pārgājiena Eiropas pārgājienu tūrisma asociācijas pārstāvis uzrunās dalībniekus, atklājot E11 maršruta ziemeļdaļas posmu Baltijas valstīs. Ciemā darbosies kafejnīca un notiks tirdziņš.

Pārgājiena starts plānots pulksten 12:00, pusceļā ieturot pusdienu pauzi tūristu atpūtas vietā pie Mustoja upes. Pēc tam maršruts ved cauri Altja vēsturiskajam zvejnieku ciemam ar atjaunotām tīklu būdām, zvejnieku mājām un krodziņu. Pārgājiena noslēgums plānots pēcpusdienā, aptuveni pulksten 16:00, ierodoties Oandu ciemā, kur gaidīs cienasts un jauniešu folkgrupas ‘’Uurikad’’ uzstāšanās.

  • Pasākuma programmu meklē te.
  • Pieteikšanās šeit līdz 28.08.2021.

Mežtaka savus gājējus gaida jebkurā laikā, ar ceļvedi un karti rokā, sekojot marķējuma zīmēm un norādēm. Ceļojumu veikšanai katras dienas GPS lejuplādējami www.meztaka.lv. Turpat arī visa informācija mobilajām ierīcēm draudzīgā formātā, Mežtaka ievietota arī daudzās pārgājienu aplikācijās https://baltictrails.eu/lv/forest/apps. Iepriekš izdrukāts maršruta apraksts palīdzēs vietās, kur ir vājš mobilo sakaru pārklājums.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form