Sešas spēles, kas interaktīvā veidā ļauj iepazīt vairākas Latvijas pilsētas
Foto: F64

Nereti daudziem no mums šķiet – ko gan jaunu Latvijā vēl iespējams redzēt un iepazīt? Taču šāds pieņēmums, ja vien neesi rūdīts Latvijas tūrists, ir gaužām maldīgs, un vajag vien kādu palīgu, kas palīdz atklāt pārsteidzošus jaunumus arī mūsu valstī. Te palīgā nāk ''CILPO.lv'' komanda, kas radījusi sešas spēles, kas, savukārt, ļauj interaktīvā un atraktīvā veidā iepazīt Valmieru, Alūksni, Smilteni, Rūjienu, Viesīti un Ērgļus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katrai no šīm pilsētām radīta īpaša spēle, kurā jautājumu cilpas no punkta uz punktu vedīs pa pilsētas skaistākajām vietām, atklās paslēptus dārgumus, iekvēlinās azartu un ļaus uzzināt interesantus faktus un notikumus iz mūsdienām un vēstures.

Ko iespējams redzēt un piedzīvot šajās spēlēs?

Sēlijas sirdī Viesītē

 • sākumpunkts Viesītes muzejā ''Sēlija'';
 • maršruts stiepjas četru kilometru garumā un aizņems aptuveni 1,5 stundas.

Iespēja izbaudīt izseno pilsētas šarmu, doties dabas oāzē mīlestības pilnā dumbrājā, sadzirdēt sēļu valodu un noskaidrot, kas tad te ar tiem āžiem, vilcieniem un kāda ir Viesītes saistība ar Leonardo da Vinči un veselības pēdu.

Pārsteigumiem pilnajā Smiltenē

 • sākumpunkts pie Smiltenes domes;
 • maršruts stiepjas sešu kilometru garumā un aizņems aptuveni 2 stundas.

Smiltenes 100 gadu jubilejai veltītā spēle aizvedīs izsenā pilsētas vēsturē, vienlaikus atklās arī jaunākos notikumus un īpašas pērles, kuras pilsētā atrodamas ne mazums.

Ziemeļvidzemes pērlē Alūksnē

 • sākumpunkts pie Alūksnes bānīša stacijas;
 • maršruts stiepjas četru kilometru garumā un aizņems aptuveni 1,5 stundu.

Nebūs melots, sakot, ka Alūksnē var noķert tās sajūtas, kuras ierasti meklējam, kad dodamies ceļojumā uz ārzemēm. Alūksnē ir bargākās ziemas, īsākās vasaras, un tieši šeit slēpjas pazaudētais pavasaris, jo pirmās vizbulītes te uzplaukst pāris nedēļas vēlāk. Un vēl Alūksnē atrodams brangs pulciņš ar interesantiem objektiem, kuri iepīti asprātīgu jautājumu cilpās.

Gleznainajā Valmierā

 • sākumpunkts pie Valmieras Tūrisma informācijas centra;
 • maršruts stiepjas trīs kilometru garumā un aizņems aptuveni 1 stundu.

Valmieras skaistāko vietu esence ļaus iepazīt gleznainos Gaujas skatus, romantiskākās pilsētas vietas, vēstures elpu un, jā, pat Titāniku.

Nepieradinātajos Ērgļos

 • sākumpunkts pie Ērgļu stacijas;
 • maršruts stiepjas četru kilometru garumā un aizņems aptuveni 1,5 stundu.

Ar spēles palīdzību divas reizes būs jāšķērso Ogres upe, jāsatiek pats Blaumanis un jāspēj ieraudzīt kāda mīļa un ļoti iespaidīga mājdzīvnieka skulptūra.

Saldējuma karaļvalstī Rūjienā

 • sākumpunkts pie Rūjienas saldējuma;
 • maršruts stiepjas četru kilometru garumā un aizņems aptuveni 1,5 stundu.

Iespēja atvērt Rūjienas dārgumu lādi – iepazīt ciešo sadraudzību ar Japānu, izprast saldējuma kultūras aizkulises, vides mākslas dažādību un ko tikai vēl nē!

Lai spēlētu spēli nepieciešams iegādāties pieeju izvēlētajai spēlei, lejupielādēt bezmaksas lietotni LOQUIZ savā viedierīcē, turēt ieslēgtu GPS un internetu, sekot punktiem un piedzīvojumiem. Vairāk informācijas meklē www.cilpo.lv.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form