Slīteres Ceļotāju dienās notiks 10 dabas izziņas pārgājieni
Foto: Slīteres nacionālā parka bāka

Slīteres Ceļotāju dienās līdz pat oktobrim vairākas reizes mēnesī norisināsies bezmaksas pārgājieni, kurus vadīs dabas eksperti un vides gidi. Pārgājienu mērķis ir popularizēt Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas un kultūras vērtību izziņu, informēja Dabas aizsardzības pārvalde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

7. augustā, kad Slīterē tradicionāli norisināsies arī Kukaiņu nakts, dienas laikā Slīteres viesiem būs iespēja doties trīs pārgājienos un ekspertu vadībā izbaudīt nacionālā parka vērtības visas dienas garumā. Pulksten 10.00 sāksies 40 kilometru garš dabas un kultūrvēstures izziņas velobrauciens "Baron bōgans" kopā ar vides gidi Guntu Abaju. Pulksten 11.00 un 14.00 sāksies divi pārgājieni "Šlīteres dabas takas zīmes" vides gides, zooloģes Inas Braunas vadībā. Savukārt pulksten 14.00 ģimenes ar maziem bērniem aicinātas piedalīties vides gides Līgas Aukšmukstas pārgājienā –nodarbībā "Viens pats pasaulē" Pēterezera dabas takā.

Grūtāku un šķēršļotāku pārgājienu cienītāji 14. augustā kopā ar dabas ekspertu, entomologu Kristapu Vilku aicināti doties pārgājienā "Bažu purvs – zemes strēle starp ūdeni un uguni". Pārgājienā – vigu un kangaru uzkalniņi, neapdzīvotas purvu salas, mežs, kuram ļauts dzīvot savu dzīvi, zvēru pēdu raksti, kukaiņmīklas, kontrastējoša uguns un ūdens klātbūtne.

Savukārt Pēterezera dabas taku 21. augustā varēs iepazīt purva ekspertes Līgas Strazdiņas vadītājā pārgājienā "Ko purvā ēd cilvēki, ko ēd kukaiņi, kurš ēd kukaiņus un kurš apēd visus?". Bet vides gide Ina Brauna šajā dienā palīdzēs šķetināt Mazirbes apkārtnes kultūrvēstures un dabas noslēpumus pārgājienā "Cita Mazirbe".

11. septembrī, kad otro reizi Slīteres Nacionālā parka teritorijā Lībiešu krastā un Dundagas pagastā norisināsies arī ''Mājas kafejnīcu dienas'', notiks zoologa Viļņa Skujas pārgājiens "Rākstu degumi", aicinot dabas interesentus doties pa senā Rākstu deguma pēdām, kopā pētīt dažādas meža zīmes un izzināt dabas procesus rudenī. Šajā dienā vides gides Lienītes Iesalnieces vadībā varēs doties arī pārgājienā "Dūmeles stāsti". Tas vedīs pa Dūmeles apkārtni pāri 19. gadsimta vidū nosusinātajam Dieviņezeram, pa Bažkangaru un meža ceļu, liks šķērsot upītes bez tiltiem un uzzināt par cilvēka un dabas mijiedarbību.

Visbeidzot 2. oktobrī Slīteres Ceļotāju dienu noslēdzošajā pārgājienā "Kaļķupes pilskalni un dabas jaukumi" vedīs dabas eksperte, bioloģe Rūta Abaja. Pārgājiena dalībnieki varēs dzirdēt stāstus gan par pašas pārgājiena autores jaunatklāto Kaļķu pilskalnu, gan izteiksmīgo Puiškalnu un tā tuvējo "Īvnieku" mājvietu.

Visi pārgājieni ir bez maksas, ievērojot valstī noteiktās aktuālās publisko pasākumu epidemioloģiskās prasības. Dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, un dalība tajos šogad notiek tikai iepriekš savlaicīgi piesakoties!

Vairāk par katru pārgājienu un pieteikšanās nosacījumiem atrodama tīmekļa vietnē www.sliteresdiena.lv un SNP ''Facebook'' lapā.

SNP dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajām augu un 60 procenti Latvijas sūnu sugu. SNP ir iekļauts ''Natura 2000'' teritoriju tīklā. Tas ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīkls, kas vieno aizsargājamas dabas teritorijas visās Eiropas Savienības valstīs un ir izveidots retu augu un dzīvnieku sugu aizsardzībai un saglabāšanai.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form