Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienās aicina meklēt dārgumus
Foto: DELFI

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Dundagas Tūrisma informācijas centru un vietējiem uzņēmējiem 4. un 5. jūnijā interesentus ielūdz uz jauna formāta Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienām ar saukli "Dārgumus meklējot". Dārgumus varēs meklēt 46 punktos, kuros būs jāatmin mīkla vai jāizpilda uzdevums, savukārt desmit čaklākos mīklu un uzdevumu risinātājus gaidīs pārsteiguma balvas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

DAP Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja Baiba Ralle "Tūrisma Gidam" stāsta, ka šis ir pirmais gads, kad parka Ceļotāju dienās apmeklētājiem tiek piedāvāta šāda aktivitāte. "Ikvienam Ceļotāju dienu dalībniekam vēlamies sniegt pašu dārgāko, kādēļ dibināts Slīteres Nacionālais parks – iespēju pieredzēt nacionālā parka dabas bagātības, izzināt piekrastes ciemu kultūrvēsturi un izbaudīt vietējo iedzīvotāju viesmīlību," pauž Ralle.

Viņa teic, ka visos dārgumu kartē atzīmētajos punktos būs iespēja atrisināt mīklu vai uzdevumu. Turklāt 18 punktos būs pieejami īpaši Ceļotāju dienām veidoti video vēstījumi – dabas takās, torņos, dabas un kultūrvēstures objektos gaidīs kāds no dabas ekspertu Viļņa Skujas, Kristapa Vilka, Rūtas Abajas, lībiešu kultūrmantojuma zinātāju Teiksmas Pobuses, Edgara Millera un Dženetas Marinskas, gidu Lienītes Iesalnieces un Jāņa Dambīša sagatavotajiem stāstiem.

Atbildes uz dārgumu kartes uzdevuiem būs jāiesniedz elektroniski, konkrētajā punktā noskenējot QR kodu. Tādēļ, lai piedalītos dārgumu meklējumos, būs nepieciešams mobilais tālrunis ar interneta pieslēgumu, fotokameru un QR kodu lasītāju. Iegūto punktu skaitu noteiks punktā pavadītais laiks un uzdevuma sarežģītība.

Tikmēr dārgumu meklētāji, kuriem patīk piestāt un parunāties ar kādu ceļabiedru, varēs atklāt nacionālā parka dabas dārgumus īsos pārgājienos, dabas izziņas nodarbībās un aktivitātēs, kā arī kultūrvēstures mantojumu īpašās pieturvietās lībiešu krastā.

Ralle stāstā, ka Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienās interesenti varēs vērot tauriņus un putnus, pētīt ūdensdzīvniekus un jūras piekrastes iemītniekus, piedalīties ekskursijā Šlīteres bākā, kā arī doties laivu braucienā uz Kolkas bāku vai kādā no īsajiem pārgājieniem "Kolkasraga aplis", "Pa līvu takām" vai "Vecročupes līkumi".

Ikviens šajās dienās, 4. un 5. jūnijā, varēs viesoties arī Ragu muzejā, Lībiešu tautas namā, Mazirbes muzejklētī, lībiešu mājās "Stūrīši-Branki" un Lībiešu saieta namā. Neizpaliks arī iespēja radoši darboties – izmantojot dabas materiālus, varēs veidot galvasrotas un nofotografēties aktivitātē "Pasmaidi dabai!".

Garāku dārgumu meklēšanas ekspedīciju cienītājiem būs iespēja izraudzīties vienu no četriem garajiem pārgājieniem: 4. jūnijā gide Gunta Abaja aicinās velobraucienā "Slīteres aplis" (50 kilometri), savukārt kopā ar gidu Jāni Dambīti būs iespēja doties Jūrtakas vasaras pārgājienā "Sīkrags–Saunags" (16 kilometri).

Tikmēr 5. jūnijā Pārvaldes vecākais eksperts, zoologs Vilnis Skuja vedīs pārgājienā "No Pitragupes līdz Pižezeram" (septiņi kilometri), savukārt Pārvaldes vecākais eksperts, entomologs Kristaps Vilks vadīs pārgājienu "Vilks Ķikana astē" (astoņi kilometri).

Pasākuma dārgumu kartē būs atzīmēti arī īpaši punkti, kuros ceļotājiem dienas gaitā atvilkt elpu un iestiprināties, kā arī pārnakšņot, lai turpinātu ekspedīciju nākamajā dienā. Būs iespēja gan baudīt tradicionālus lībiešu krasta ēdienus – sklandraušus, zivju zupu, bukstiņbiezputru, kūpinātas zivis –, gan tematiskus šā gada Ceļotāju dienai veltītus ēdienus, piemēram, "Kājgriežu spēka zupu" vai "Asiņaino kuršu vikingu burgeru".

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Jūrtaka Dabas aizsardzības pārvalde Kolka Mazirbe Slīteres ceļotāju dienas Vilks
44761256
Slīteres nacionālais parks
43896602
Latvija
0
Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form