Tērvetē atklās vasaras sezonu ar pasaku tēliem, tulpju dārzu un zirgu pajūgiem

Tērvetē atklās vasaras sezonu ar pasaku tēliem, tulpju dārzu un zirgu pajūgiem
Foto: Aivars Elgutis

Sestdien, 13. maijā, vienā no iecienītākajiem un ģimenei draudzīgākajiem tūrisma objektiem Latvijā – dabas parkā Tērvetē norisināsies vasaras sezonas atklāšanas svētki "Pasakas modināšana". Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parks visiem apmeklētājiem šajā dienā dāvina brīvbiļetes ieejai parkā.

Pulksten 12 Rūķu pilsētā Čiekurē uzstāsies Augstkalnes vidusskolas mazie un lielie dejotāji, savukārt pulksten 13 parka Atrakciju laukuma estrādē – krāšņa pasaku dziesmu spēle, kuru vadīs tautā iemīļotais aktieris Jānis Skanis, iejūtoties pasaku stāstnieka lomā. Koncerta apmeklētāji varēs sastapties ar dažādiem pasaku tēliem – gan tiem, kas vēl joprojām ir vismīļākie mammām, tētiem un omītēm, gan tiem, kas redzami pasaulslavenās multfilmās mūsdienās. Sarkangalvīte, Īkstīte, Karlsons, Pepija, Sunītis Pifs, Sisidra, Buratino, Sniegbaltīte, Princis, Ļaunā karaliene, princese Elza un Fiona, Vaiana, "Sapinušies" un "Dziedi!" varoņi izdziedās vissirsnīgākās un pazīstamākās savu tēlu dziesmas. Lomās – Latvijas jaunie estrādes solisti – bērni un jaunieši.

Otro sezonu Tērvetes apmeklētājus aicina parkam blakus esošā Tauriņu māja, kurā iespējams sajusties kā tropos un uzzināt daudz jauna par dažādu krāsu, formu un izmēru taureņiem. Lielākajam no tiem – spārnu atvērums 27 centimetri. Līdzās taureņiem labi jūtas arī vairāki papagaiļi, baseinā nesteidzīgi peld bruņurupuči un zivis. Vairāk lasiet šeit.

Tērvetē atklās vasaras sezonu ar pasaku tēliem, tulpju dārzu un zirgu pajūgiem
Foto: Publicitātes foto

Pavisam netālu no LVM dabas parka, Kroņaucē "Viestardos", atrodas krāšņi ziedošs tulpju lauks. 13. un 14. maijā "Viestardu" saimnieki aicina uz Tulpju svētkiem. Abas dienas te tirgosies Tērvetes amatnieki un mājražotāji, būs iespējams pasūtīt tulpju sīpolus. Viesi tiks cienāti ar zupu, bet svētku noslēgumā ar lielo svētku kūku. Svētdien būs skatāmas vairāku vietējo amatierteātru ludziņas un dažādi muzikālie priekšnesumi. Vairāk par saimniecību lasiet šeit.

Svētdien no pulksten 12 Kroņaucē varēs vērot arī Zirgu pajūgu braukšanas sacensības.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl