Tīši bojātu trepju dēļ uz laiku slēdz pastaigu taku Gaujas Nacionālajā parkā
Foto: Shutterstock

19. septembrī konstatēti tīši bojājumi pastaigu takā Gaujas Nacionālajā parkā. Kāpnēm, kas savieno Gaujas senleju ar Šveices ielu Siguldā, vairāki pakāpieni pilnībā vai daļēji izlauzti, arī margas vietām nolauztas. Šādi bojājumi kāpnes padara bīstamas un nelietojamas, tādēļ taka uz laiku ir slēgta, informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Ilze Reinika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Takas sākuma un beigu posmā ir izvietotas brīdinājuma zīmes par takas slēgšanu, kā arī kāpņu platformas ir norobežotas ar lentēm. Tiklīdz kāpnes tiks salabotas un būs gājējiem atkal drošas, pārvalde par to ziņos plašsaziņas līdzekļos un savos sociālajos kontos.

"Gaujas Nacionālais parks ir iecienīts dabas tūristu galamērķis. Jo īpaši to redzam rudenī, kad Siguldas un tuvējās apkaimes iedzīvotāji un viesi bauda rudens krāsainību Gaujas ielejas dabas takās. Kāpnes, serpentīni un takas ir vispiemērotākais veids, lai novērtētu dabas krāšņumu visos veidos. Diemžēl nodarītie postījumi ir tik lieli, ka drošības dēļ trepes slēdzam tieši pirms aktīvā tūristu pieplūduma. Ja kāds ir redzējis šobrīd nenoskaidrotos vandaļus, kas ir sabojājuši stāvās kāpnes pēdējās diennaktīs, aicinām sazināties ar pārvaldi un ziņot," aicina pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Lai arī kāpnes šobrīd pie Siguldas Mākslas skolas ir slēgtas, daudzveidīgas pastaigas Gaujas senlejā aizvien ir iespējamas, ieplānojot citu pārgājiena sākuma vai beigu posmu. Piemēram, no Šveices ielas uz Gaujmalas ielu ērti var iziet pa Lakstīgalu gravas taku, kas atrodas iepretim Maija parkam vai Siguldas slimnīcai.

Savukārt jaunus galamērķus var meklēt pārvaldes izveidotajā mobilajā lietotnē "Dabas Tūrisms", kā arī tīmekļvietnē "Tiekamies dabā", kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot maršrutu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.