Uzziņa: kam un kad jāveic Covid-19 testi, ceļojot uz vasaras populārākajiem galamērķiem
Foto: Jeshoots / cc

"Jaunā normalitāte", neapšaubāmi, ir skārusi arī tūrisma nozari – dodoties ceļojumā uz jebkuru pasaules valsti, jāievēro nepieciešamie pasākumi, lai atpūta būtu pēc iespējas drošāka gan pašiem, gan apkārtējiem. Kas jāņem vērā dodoties uz un atgriežoties no populārākajiem vasaras ceļojumu galamērķiem? Ceļošanas regulējumu aktualitātes apkopojis tūroperators ''Novatour''.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vasarīgais laiks un vakcinācijas procesa aptveres palielināšanās palielina ceļojumu pieprasījumu, taču ceļotājus uztrauc atšķirīgās drošības prasības ārvalstīs un mulsina pašizolācijas prasības pēc atgriešanās," stāsta "Novatours" vadītāja Audrone Keinīte.

Ceļojot uz dažādām valstīm, tiek piemērotas šajās valstīs noteiktās drošības prasības, kā arī jāņem vērā, vai persona ir vakcinēta, izslimojusi Covid-19 vai neatbilst nevienam no šiem priekšnosacījumiem. Tūroperators dalās ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, gatavojoties ceļojumam uz populārākajiem vasaras ceļojumu galamērķiem – Turciju, Grieķiju, Bulgāriju, Melnkalni, Sicīliju, un atgriežoties Latvijā.

Turcija

Tests nav jāveic personām, kas ar dokumentu angļu valodā var pierādīt, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir izslimots Covid-19 vai ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā veikts pilns vakcinācijas kurss, kā arī bērniem līdz sešu gadu vecumam.

Grieķija

Tests nav jāveic personām, kas ar dokumentu angļu valodā var pierādīt, ka pēdējo deviņu mēnešu laikā ir izslimots Covid-19 (pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz divus mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā deviņus mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā), vai ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā veikts pilns vakcinācijas kurss, kā arī bērniem līdz sešu gadu vecumam.

Bulgārija

Tests nav jāveic personām, kas ar dokumentu angļu valodā var pierādīt, ka pēdējo pēdējo 15 līdz 180 dienu laikā laikā ir izslimots Covid-19, vai ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Bulgārijā veikts pilns vakcinācijas kurss, kā arī bērniem līdz piecu gadu vecumam.

Melnkalne

Sākot ar 5. jūniju, dodoties uz Melnkalni, PCR vai RAT tests nav nepieciešams.

Itālija

Visiem ceļotājiem no divu gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Itālijas lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

Horvātija

Tests nav nepieciešams personām, kas ar dokumentu angļu valodā var pierādīt, ka ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Horvātijā veikts pilns vakcinācijas kurss, kā arī bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Spānija

Tests nav jāveic personām, kas ar dokumentu angļu valodā var pierādīt, ka pēdējo pēdējo 11 līdz 180 dienu laikā ir izslimots Covid-19, vai ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Spānijā ir veikts pilns vakcinācijas kurss, kā arī bērniem līdz sešu gadu vecumam.

Ceļotājiem, kas neatbilst nevienam no iepriekš uzskaitītajiem kritērijiem, iebraucot konkrētajā ārvalstī, būs nepieciešams uzrādīt negatīva PRC testa apliecinājumu angļu valodā.

Tāpat jāņem vērā, ka bez testu apliecinājumiem dažādās valstīs ir un var būt noteikti citi ierobežojumi, kā arī visi noteikumi, to skaitā, atbrīvojumi no testu veikšanas var mainīties.

Atgriežoties Latvijā no Eiropas Savienības valstīm, tests nav jāveic personām, kas ar medicīnisku dokumentu var pierādīt, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ir izslimots Covid-19, kā arī bērniem līdz 11 gadu vecumam.

Pašizolāciju nav jāievēro vakcinētām personām, ja pēc pilna kursa iziešanas ir pagājušas vismaz 15 dienas, un personām, kas pēdējo sešu mēnešu laikā ir izslimojušas Covid-19.

Atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm, tests galamērķī nav jāveic personām, kas ar medicīnisku dokumentu var pierādīt, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ir izslimots Covid-19, kā arī bērniem līdz 11 gadu vecumam. Rīgas lidostā pilnībā visiem ieceļotājiem būs jāveic obligāts tests.

Pašizolāciju nav jāievēro tikai personām, kas pēdējo sešu mēnešu laikā ir izslimojušas Covid-19, vakcinētām personām pašizolācija joprojām ir spēkā.

Mainoties notikumiem, mainās arī ieradumi. Lai ceļošana varētu pēc iespējas drīzāk atgriezties ierastajā ritmā un apjomā, svarīgi būt prātīgiem, vērīgiem un rūpēties pašiem par sevi. Šobrīd ir svarīgi ievērot drošību un respektēt valstu atbildīgo iestāžu norādījumus, ieteikumus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties ceļojumā vai apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Ceļošana Bulgārija Eiropa Grieķija Horvātija Itālija Melnkalne Spānija Turcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form