Ziemassvētku priekšvakarā Alūksnē iemirdzas Tempļakalna rotonda
Foto: Publicitātes foto

Pirms Ziemassvētkiem ekspluatācijā nodots Paviljons – rotonda jeb Slavas templis, kas izgaismots Alūksnes Tempļa kalna virsotnē, informē pašvaldības pārstāvis Druvis Mucenieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Alūksnē restaurēta rotonda, labiekārtota apkārtējā teritorija, izbūvētas kāpnes un pievadceliņš, kā arī izbūvēts kultūrvēsturiskā pieminekļa apgaismojums.

Projekta "Gaismas ceļš cauri gadsimtiem" ietvaros Paviljona – rotondas restaurācijas, būvdarbu un izgaismošanas projektu izstrādāja SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" (arhitekts Artūrs Lapiņš), būvdarbus objektā veica SIA "BŪVFIRMA INBUV" (restaurators Juris Pavlovs), arheoloģisko uzraudzību nodrošināja SIA "Archeo", būvuzraudzību – AS "Būvuzņēmums Restaurators".

Ziemassvētku priekšvakarā Alūksnē iemirdzas Tempļakalna rotonda
Foto: Publicitātes foto

1805. gadā klasicisma stilā celtais Paviljons – rotonda jeb Slavas templis ir būvēts pēc Alūksnes pils īpašnieka barona fon Fītinghofa vēlmes par godu Ziemeļu kara simtgadei. Tas atrodas Tempļa kalna pilskalnā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Projektu "Gaismas ceļš cauri gadsimtiem" Alūksnes novada pašvaldība īsteno sadarbībā ar Gulbenes un Cesvaines novadu pašvaldībām un Smiltenes evaņģēliski luterisko draudzi Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu līdzekļu Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Vides aizsardzības resursu izmantošanas efektivitāte" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus" ietvaros.

Jau iepriekš rakstījām, ka šogad svētku laikā Alūksnē izskatās sevišķi skaisti. Vairāk lasiet šeit.

Tags

Alūksne Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form