Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās notiks velobraucieni un pārgājieni

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās notiks velobraucieni un pārgājieni
Foto: Edgars Trops

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmumiem 25. un 26. augustā aicina dabas draugus un aktīvas atpūtas cienītājus uz otrajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienām.

Vairākos pasākumos ar saukli "Ienirsti mežā, izstaigā jūru" divu dienu garumā ikvienam būs iespēja pārgājienos un velobraucienos iepazīt Sedas purvu, izstaigāt Vidzemes akmeņaino jūras piekrasti un ar velosipēdu izbraukt vairākus "Zaļā dzelzceļa" maršruta posmus.

"Biosfēras rezervāta koncepts ir īpašs un atšķirīgs, salīdzinājumā ar citām aizsargājamām dabas teritorijām. Šeit ir unikāla iespēja atrast balansu starp dabas saglabāšanu, cilvēku labklājību un ekonomisko attīstību. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību un Ceļotāju dienas ir lieliska iespēja iepazīt šos dažādos aspektus," pauž DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Ceļotāju dienu ieskaņa plānota jau nedēļu iepriekš – 19. augustā, kad Limbažu novadā notiks velobrauciens "Zaļais dzelzceļš", kas 20 kilometru garumā vedīs uz Katvaru muižu, zemnieku saimniecību ar trušu dārzu un zirgiem. Pieteikšanās velobraucienam līdz 16. augustam Limbažu novada tūrisma informācijas centrā pa tālruņiem 64070608, 28359057 vai e-pastu ilze.millere@limbazi.lv.

Savukārt 25. un 26. augustā plānoti vēl trīs velobraucieni un pārgājieni, kas dosies pa "Zaļā dzelzceļa" maršrutiem, ļaujot iepazīt Ziemeļvidzemes dabas un reljefa īpatnības, purvus, dižakmeņus, vietējās saimniecības, pilskalnus, iežu atsegumus un neiztrūkstoši arī Vidzemes akmeņaino piekrasti un unikālās Veczemju klintis.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 hektārus sauszemes un 16 750 hektrārus jūras akvatorijas. Tā teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā – Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālie un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala.

Pasākumi Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienās:


Pārgājiens "Te, kur jūr', prieds un kāps"

25. augustā pulksten 10 Brīvnieku stigas galā, Salacgrīvas novadā.

Ainaviskā Vidzemes piekraste pa liedagu un arī pa ūdenī, gan smiltis, gan akmeņaini posmi. Drosmīgākajiem būs iespēja uzrāpties Ķurmraga bākā. Finišs: ap pulksten 15 Kempingā "Klintis".

Organizētājs – Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centrs. Pieteikšanās līdz 23. augustam, sazinoties pa tālruņiem: +371 64041254 / +371 26463025.

Auto jāatstāj kempingā "Klintis" (maksas stāvvieta finiša vietā), iepriekš līdzbraucējus nogādājot starta punktā. Šoferīšiem tiks organizēts transports uz pārgājiena sakuma punktu.

Velobrauciens "Zaļais dzelzceļš: Ainaži – Niedrāju – Pilkas purvs". Jaunizveidotā maršruta atklāšanas pasākums

26. augustā pulksten 10 pie Ainažu Mola, Salacgrīvas novadā.

Nesenā pagātnē šajā maršrutā atradās šaursliežu dzelzceļa līnija, kas savienoja Ainažus ar Smilteni un atzarojās arī uz Igaunijas pusi. Mūsdienās maršruts pielāgots velobraucēju vajadzībām. Pikniks Salacas krastos, iepretim Sarkanajām klintīm. Velobrauciena garums 35 kilometri, Finišā tiks organizēta dalībnieku nogādāšana sākuma punktā.

Organizētājs – Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centrs. Papildus informācija: +371 64041254 / +371 26463025.

Pārgājiens pa Jēču dabas taku

25. augustā pulksten 12 pie Rūjienas tūrisma informācijas centra, Rūjienas novadā.

Pārgājienā būs iespēja iepazīt Ziemeļvidzemes reljefa un dabas īpatnības, purvus un dižakmeni, kā arī kultūrvēsturiskus objektus. Pārgājiena garums – aptuveni septiņi kilometri.

Organizētājs – Rūjienas tūrisma informācijas centrs. Papildus informācija: +371 22002268.

Velobrauciens par godu Rūjienas Vecās dzelzceļa stacijas atklāšanai

26. augustā pulksten 10 pie Rūjienas vidusskolas, Rūjienas novadā.

Papildus informācija: Guna Ķibere – 29464888

Pārgājiens "Ceļo Biosfērā"

26. augustā pulksten 13 pie Sedas pilsētas centrā, Strenču novadā

Pārgājiens "Ceļo Biosfērā" deviņu līdz 10 kilometru garumā vedīs pa Sedas apkārtnes mežiem un takām, pie Sedas tīreļa skatu torņa DAP speciāliste Rūta Zepa pastāstīs par procesiem purvā.

Pieteikšanās: Iveta Ence – 29436275

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas rīko DAP sadarbībā ar uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Plašāka Ceļotāju dienas programma pieejama šeit.

Šogad jau aizvadītas Ceļotāju dienas Ķemeru Nacionālajā parkā, Slīteres Nacionālajā parkā un Rāznas Nacionālajā parkā, bet 15. un 16. septembrī Ceļotāju dienas notiks arī Gaujas Nacionālajā parkā kā viens no nacionālā parka 45. gadu jubilejas pasākumiem.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl