Zilā Karoga sertifikātus saņēmušas 11 peldvietas un viena jahtu osta
Foto: Publicitātes foto

Šajā sezonā 11 Latvijas peldvietas un viena jahtu osta saņēmušas Zilā karoga sertifikātu, kas apliecina šo peldvietu atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai iegūtu Zilā Karoga sertifikātu, peldvietām jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām – 38 kritērijiem, kuri skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu un citus vides apsaimniekošanas aspektus, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un citus apsvērumus, informē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Latvijas peldvietas, kas saņēmušas Zilā Karoga sertifikātu 2023. gada sezonā:

 • Liepājas pilsētas Dienvidrietumu peldvieta;
 • Liepājas pilsētas Peldvieta pie Stadiona;
 • Liepājas pilsētas Beberliņu peldvieta;
 • Rīgas pilsētas Vakarbuļļu peldvieta;
 • Rīgas pilsētas Vecāķu peldvieta;
 • Daugavpils pilsētas peldvieta Stropu Vilnis;
 • Daugavpils pilsētas Stropu ezera peldvieta;
 • Ventspils pilsētas pludmale;
 • Jēkabpils novada Radžu ūdenskrātuves peldvieta;
 • Limbažu novada Lielezera peldvieta;
 • Saulkrastu novada Centra peldvieta.

Savukārt jahtu ostu kategorijā sertifikāts piešķirts Liepājas SEZ jahtu ostai Liepāja Marina.

Tāpat arī divas Latvijas peldvietas saņēmušas Zilā Karoga programmas ietvaros īstenotā Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīmi – Kuldīgas novada Mārtiņsalas peldvieta un Tukuma novada Abragciema peldvieta. Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta saņemšanai vēl iespējams pieteikties līdz 8. maijam.

Simboliskā pasaules populārākā tūrisma ekosertifikāta Zilā Karoga pasniegšana un sezonas atklāšanas pasākums norisināsies 15. maijā no pulksten 11 līdz 14.30 Rīgā, VARAM telpās Peldu ielā 25.

Pasākuma ietvaros Zilā Karoga balvu saņēmušās pašvaldības dalīsies informācijā par pieredzi, ieviešot programmas kritērijus. Tāpat arī pasākumā tiks sniegta aktuālā informācija par tēmām, kas sasaucas ar Zilā Karoga prasību ieviešanu – peldūdens kvalitāti un ūdens piesārņojumu, drošības aspektiem un risku prevenciju peldvietās, kā arī par jūras piesārņojošo atkritumu samazināšanas praktiskajām rīcībām un labajām praksēm.

Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu un piekrastes apsaimniekošanai, kurā ņemti vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.