Atkritumu otrā dzīve: trīs tūrisma objekti, kas veidoti no izmestām lietām
Foto: instagram.com/ludwig.moeller/joits

Daudzas apskates vietas pasaulē veidotas, iedvesmojoties no cilvēku labajiem darbiem, taču, ja runa ir par indivīdu saimniekošanas ēnas pusi, priekšplānā izvirzās atkritumu jautājums. Lai vērstu uzmanību uz cilvēku nepārdomātajām rīcībām, kā arī parādītu, ka mākslas pamatā var būt arī atkritumi, dažādās pasaules vietā tapuši interesanti tūrisma objekti, kas piesaista ļaudis no malu malām.

Ja, piemēram, valim līdzīgo veidojumu Beļģijā un truša izskatā ietērpto būtni Portugālē iespējams pamanīt ātri vien, tad ar miniatūrajiem mākslas darbiem Lielbritānijā stāsts ir pavisam cits. Jau gadiem Londonā darbojas vīrs Bens Vilsons, kurš veido interesantus zīmējumus uz izmestām košļājamajām gumijām. Šis darbiņš prasa koncentrēšanos un rūpību, tāpēc, ja veicas, interesentiem ir iespēja redzēt mākslinieku vaigā, kurš izgūlies uz zemes ļaujas zīmēšanas priekam.

Lielākoties šādu veidojumu mērķis ir gan piešķirt šķietami nevajadzīgām lietām otro dzīvi, tās savā veidā pārstrādājot, gan arī uzskatāmi parādīt, cik daudz atkritumu ik dienas tiek izmesti tiem neparedzētās vietās un kur tie beigās nonāk.

Tags

Atkritumi Tūrisms

Comment Form