Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Laižam uz Lietuvu
Desmit idejas brīvdienām ar bērniem
Nereti, plānojot ģimenes brīvdienas, nonākam strupceļā – viss šķiet jau redzēts un piedzīvots, bet jaunu galamērķu atrašana šķiet neiespējama. Tad ir laiks doties viesos pie kaimiņiem uz Lietuvu, kur slēpjas daudz iedvesmojošu un aizraujošu atrakciju dažāda vecuma bērniem.

Labirintu parks (Anīkšči)
Ja šovasar plānojat doties uz vienu no pēdējo gadu populārākajiem Lietuvas tūrisma objektiem – Anīkšču taku koku galotnēs –, brīvdienu maršrutā iesakām iekļaut arī Labirintu parku, kas atrodas trīs kilometru attālumā no Anīkščiem. Tā ir lieliska vieta, kur apmaldīties, – tur iekārtoti četri labirinti, kas būs aizraujošs izaicinājums tiem, kam patīk pārbaudīt savu vērību. Kad atrasta izeja no labirinta, jūs gaida lēkāšanas spilvens, rotaļu laukums, mini zoodārzs un daudzas citas izklaides.
Vairāk informācijas
Rotaļlietu muzejs (Viļņa)
Apciemojot Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kā vienu no pieturvietām der izvēlēties Rotaļlietu muzeju, kas ir atklājumiem bagāts ceļojums rotaļlietu vēsturē. Mazie tur varēs aplūkot, ar kādām rotaļlietām spēlējās pieaugušie, kad paši vēl bija bērni, bet vecākiem tā ir iespēja pakavēties nostalģiskās atmiņās. Rotaļlietu muzejā "dzīvo" oriģinālās veco laiku rotaļlietas un to kopijas, kuras var droši ņemt rokās, bet izglītības klasē regulāri notiek nodarbības, interaktīvas spēles un citas jautras aktivitātes.
Vairāk informācijas
Feju ieleja (Viļņa)
Pēc maģisku sajūtu devas un neticami skaistiem "Instagram" kadriem var doties uz Feju ieleju Viļņā. Tur atrodas feju grāmatu un leļļu autores radīts īsts feju mežs ar miniatūrām radībām bērniem paredzētā telpā. Šeit notiek gan izrādes, gan feju darbnīcas.
Vairāk informācijas
Druskininku akvaparks
Tie, kuriem patīk ūdens izklaides, novērtēs Druskininku akvaparku, kur neatkarīgi no laikapstākļiem un cimperlīgās Baltijas vasaras visu gadu valda tropu klimats. Jūras zili baseini, kalniņi priekpilniem nobraucieniem, ūdens kaskādes un ūdenskritumi, straujūdeņu upe un pirtis atpūtas zonā – ikviens tur atradīs sev piemērotāko un no sirds varēs izbaudīt vasaru arī tad, ja termometra stabiņš ārā kritīsies vai debesis apmāksies.
Vairāk informācijas
Dinozauru parks (Klaipēdas rajons)
Iecienīts galamērķis viesiem no Latvijas ir arī Dinozauru parks, kas atrodas septiņu kilometru attālumā no Klaipēdas un 23 kilometrus no Palangas. Tur mazos ziķerus sagaida dažnedažādas izklaides, aizbēguša dinozaura apgāzta māja un, protams, parka galvenie varoņi – milzīgie aizvēsturiskie rāpuļi, kas pārsteigs un smīdinās.
Vairāk informācijas
Trušu ieleja (Utenas rajons)
Ja ģimenes jaunākajiem dalībniekiem patīk dzīvnieki, šovasar jādodas uz Trušu ieleju Utenas rajonā. Tur vienkopus apskatāmi līdz pat 50 dažādu šķirņu truši un ir iespēja gan paglaudīt lielāko trusi pasaulē, gan pabarot draiskos garaušus, kas brīvi lēkā pa ieleju, gan aplūkot citas radībiņas.
Vairāk informācijas
Lietuvas Jūras muzejs (Klaipēda)
Šis ir populārākais muzejs Lietuvā, un ne velti – lielākajā jūras muzejā Baltijas valstīs ir Jūras karaliste ar zemūdens storu tuneli, pingvīnu un roņu teritorijām, kas ierīkota kādreizējā 19. gadsimta fortā. Visvairāk mazos (un neslēpsim – arī lielos!) apmeklētājus vilina delfinārijs, kur izrāžu laikā delfīni dejo, zīmē vai pat iemet bumbu grozā. Starp citu, te notiek arī delfīnterapijas seansi bērniem ar autismu, Dauna sindromu un cerebrālo trieku.
Vairāk informācijas
Kukurūzas labirints (Traķu rajons)
Ja vēlies izbaudīt īpašu pieredzi, sēdini bērnus mašīnā un dodies uz Kukurūzas labirintu. Tikai dažus kilometrus no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas smaržo uz ugunskura vārāmās kukurūzas vālītes un skan bērnu prieka klaigas. Šeit jūs varat ienirt kukurūzas laukā, meklējot norādes, izklaidēties kukurūzas ciematā ar gravitācijas cauruli, iepazīt salmu ruļļu pili un govju vilcieniņu. Labirints apmeklējams tikai laikposmā, kad kukurūza nogatavojas, no jūlija līdz novembrim.
Vairāk informācijas
Pasaku parks (Palanga)
Pasaku parks Palangas kūrortā ir īsta pasaku valstība vārda tiešā nozīmē. Par meiteni, kura kļuva par zalkša sievu, par Saules un Mēness meitu, par lapsu, kura iebāza galvu krūzē, – šīs un citas lietuviešu tautas pasakas te klausāmas vairākās valodās, bet vēl tālāk noslēpumainajā un brīnumiem pilnajā pasaku valstībā te vedīs skulptūras, kurās var ielīst, pašūpoties, kā arī tās citādi "apdzīvot".
Vairāk informācijas
Izglītojošo izklaižu centrs "CurioCity" (Kauņa)
Zinātkāro mazo pasaules pētnieku un jaunatklājēju brīvdienu maršrutā obligāts pieturas punkts ir Baltijas valstīs lielākais izglītojošo izklaižu centrs "Curiocity" Kauņā. Lidojums kosmosa kuģī, ātrās palīdzības ekipāžas izaicinājumi, šķēršļu josla virs degošas vulkāna lavas, slidošana pa varavīksni, liesmojošas mājas glābšana, detektīvu situāciju risināšana, radiopārraižu ierakstu studija, kulinārijas nodarbību klase un daudz citu iespēju spēlēt, pieredzēt, uzzināt un izjust!
Vairāk informācijas
Projekta ''Laižam uz Lietuvu!"' veidotāji: saturs tapis sadarbībā ar Lietuvas nacionālo tūrisma attīstības aģentūru, redaktore – Kristīne Melne, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.