11 aizraujoši industriālā mantojuma objekti Kurzemē
Foto: Ainars Gaidis

Industriālais mantojums ir vēstures liecība par to, kāda bijusi dzīve pirms vairākiem gadsimtiem. Pateicoties "Interreg" Igaunijas Latvijas pārrobežu sadarbības programmai, vairāku gadu laikā ir bijusi iespēja gan pievērsties šo objektu saglabāšanai, gan popularizēšanai. No 12. līdz 14. oktobrim Industriālā mantojuma nedēļas nogales tūres ietvaros durvis vērs 11 interesanti objekti Kurzemes reģionā. Kuri? Lūk, turpinājumā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ovišu bāka

11 aizraujoši industriālā mantojuma objekti Kurzemē
Foto: Ivars Salmanis

Ovišu bāka Kurzemes piekrastē ir uzskatāma par senāko darbojošos navigācijas būvi Latvijā, kas uzcelta 1814. gadā. Ovišu bākas tornis ir 37 metrus augsts. Tai ir dubultcilindra konstrukcija diametrs ir 11,5 metri, bet akmeņu mūra iekšpusē ir otrs tornis 3,5 metru diametrā. Šāda veida dubultcilindru bākas 18. un 19. gadsimtā Eiropā izmantoja arī kā aizsardzības būves ienaidnieka uzbrukuma gadījumam.

11 aizraujoši industriālā mantojuma objekti Kurzemē
Foto: Ivars Salmanis

Torņa augstums bez laternas ir 29,6 metri, bet laternas augstums (bez vēja rādītāja, bet kopā ar pamatni) mērojams sešos metros. Uguns augstums ir 38,1 metri virs jūras līmeņa. Balta bākuguns, kas redzama 7,5 jūdzes tālu, iedegas reizi 7,5 sekundēs.

Industriālā mantojuma nedēļas nogales tūres laikā, proti, visas trīs dienas no 12. līdz 14. oktobrim bāka būs atvērta apmeklētājiem. 13. oktobrī būs iespēja arī doties ekskursijā gida pavadībā, kā arī noklausīties stāstus par bākas vēsturi.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form