5. novembrī notiks vieglatlēta Jāņa Daliņa piemiņas pārgājiens Valmierā
Foto: Publicitātes foto

Aktīvās atpūtas piekritējiem un vieglatlētiem Jāņa Daliņa dzimšanas diena asociējas ar ikgadējo piemiņas skrējienu Valmiera–Brenguļi. Šogad, papildinot jau nemainīgās tradīcijas, Valmieras novada pašvaldība aicina uz pārgājienu no Valmieras līdz Brenguļiem. 5. novembrī pulksten 11 tiks atzīmēta Jāņa Daliņa 118. dzimšanas diena, kurai par godu notiks vieglatlēta piemiņas pārgājiens kopā ar dabas tūrisma gidi, velobraucēju un krosmintona entuziasti Santu Paegli, informē Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore Madara Stukmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abas aktivitātes – skrējiens un pārgājiens – sāksies vienlaicīgi ar piemiņas brīdi Jāņa Daliņa stadionā pie sportista piemiņas akmens. Pēc piemiņas brīža skrējēji un pārgājiena dalībnieki uzsāks savu ceļu, virzoties pa meža ceļiem un taciņām gar Abula krastu Brenguļu virzienā. Pārgājiena maršruts būs lineārs, aptuveni 12 kilometrus garš, un tas būs vieglas grūtības pakāpes. Aktivitāte kopumā aizņems aptuveni četras līdz piecas stundas.

Lai diena būtu patīkama, Stukmane aicina vilkt pārgājienu zābakus un ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī paņemt līdzi kādu dzērienu un spēka našķi gājiena atpūtas brīdim. Pārgājiena noslēgumā Brenguļos kopīgi tiks baudīta silta tēja un pīrādziņi. Par mājās nokļūšanu nebūs jāuztraucas – pārgājiena dalībniekiem pasākuma noslēgumā tiks nodrošināts transports atpakaļ uz Valmieru.

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10. Pārgājiens ir bez maksas, bet vietu skaits ir ierobežots.

Jānis Daliņš, dzimis Valmieras apriņķī, bija latviešu vieglatlēts un soļotājs, kurš 1932. gada vasaras olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu. Soļotāja izcīnītā godalga bija pirmā olimpiskā medaļa, kas iegūta Latvijas sportistam, startējot zem savas valsts karoga. Jānis Daliņš karjeras laikā dažādās distancēs ir uzstādījis septiņus pasaules un vairāk nekā 40 Latvijas rekordus soļošanā. Par izciliem panākumiem sportā, vieglatlētu apbalvoja ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.