Aicina apciemot Jelgavas novada mājražotājus un muižas
Foto: Elita Priedniece

Jūlija sestdienās mājražotāji un muižu pārstāvji Jelgavas novadā aicina apciemot saimniecības un muižas. Mājražošanas uzņēmumos varēs iepazīt unikālus vietējos produktus un piedalīties degustācijās, bet, dodoties apmeklēt muižas, izzināt to vēsturi, noklausīties stāstus par seno laiku sadzīvi un izbaudīt muižu parku šarmu. Kur doties?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šitake sēņu audzētavas "Trubenieki" saimnieki 4. jūlijā no pulksten 11 līdz pulksten 16 piedāvā interesentiem apskatīt saimniecību, smelties sēņu audzēšanas noslēpumus, degustēt svaigas šitake sēnes un baudīt lielisku sēņu zupu, kā arī piedalīties saimnieku veidotajās aktivitātēs. Vairāk informācijas un iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26135555.

4. un 5. jūlijā Latvijas pilīs un muižās norisināsies Vēsturisko parku un dārzu dienas. Šajās dienās ikviens aicināts gida pavadībā izstaigāt Vircavas, Lielplatones, Vilces un Zaļenieku muižas, kā arī Elejas muižas parku un Tējas namiņu. 5. jūlijā pasākumam pievienosies Abgunstes muiža un tās īpašnieki, aicinot apciemot un iepazīt Abgunstes muižas ansambli.

Z/s "Blūdži" Mālkalnu ģimene 11. jūlijā no pulksten 11 līdz 16 aicina atbraukt un apskatīt saimniecību, kā arī iesaistīties aktivitātēs un piedalīties degustācijā – nobaudot sierus un citus lauku labumus. Vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni +371 27114820. Pēc mājražotāja apmeklējuma ikviens aicināts gida pavadībā doties izzināt pastaigu takas Elejas muižas parkā un nobaudīt tēju Tējas namiņā līdz pulksten 17. Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni + 371 26128853.

Smiltsērkšķu dārza "Zelt" saimnieki 18. jūlijā no pulksten 11 līdz pulksten 17 piedāvā apmeklēt savu saimniecību. Ekskursiju laikā pulksten 12,14 un 16 apmeklētāji varēs uzzināt par smiltsērkšķu vērtīgajām īpašībām un to pielietojumu veselības un skaistuma uzlabošanai. Apmeklējuma laikā būs iespēja nogaršot atspirdzinošus vasaras dzērienus ar smiltsērkšķi un citām sezonas garšām. Dārza teritorijā ir iespēja satikt kazu un trušu ģimenes, tāpēc vēlams līdzi paņemt našķus – burkānus, kāpostus un ābolus. Informācija pa tālruni +371 26499893.

18. jūlijā pulksten 14 un 16 ikviens aicināts gida pavadībā apmeklēt Vircavas muižas parku un muižas Pārvaldnieka māju. Informācija pa tālruni +371 26856466.

Piparmētru namiņa saimniece Lolita Duge 25. jūlijā no pulksten 13 līdz 19 aicina uz "Piparmētru pēcpusdienu". Apmeklētājiem būs iespēja nogaršot dažādu šķirņu piparmētru tējas, piparmētru gardumus, kā arī piedalīties saimnieces veidotajās aktivitātēs. Informācija pa tālruni +371 26394062.

Tāpat 25. jūlijā Blankenfeldes muižas jaunie īpašnieki no pulksten 11 līdz 18 aicina apmeklēt muižas ansambli gida pavadībā un izzināt Blankenfeldes muižas vēsturi. Informācija pa tālruni +371 27810348.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form