Aizraujošos pārgājienos varēs izzināt Jelgavas vēsturi
Foto: Publicitātes foto

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs jūlija sestdienās aicināts piedalīties pārgājienos gides Guntas Tranas pavadībā, kuru laikā būs iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas vēsturi, uzzināt par zudušajām ēkām un atklāt nezināmus faktus par pilsētas vēsturi. Pārgājieni saturiski piemēroti dažādām interesentu grupām. Kopā paredzēti divi pārgājieni ar nosaukumu "Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai" un divi pārgājieni par tēmu "Pastaiga pa Lielo ielu un Vecpilsētas ielas kvartālu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

24. jūlijā pulksten 11 norisināsies pārgājiens "Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai". Pārgājiena ilgums ir apmēram divas stundas. Pastaigas maršruts sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa un virzīsies pa Akadēmijas ielu un Zemgales prospektu. Uz Akadēmijas ielas atrodas Latvijas mērogā nozīmīga 1775. gadā dibinātā "Academia Petrina" (šodien Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un Mākslas muzejs). Tepat redzamas historisma un jūgendstila ēkas, kā arī pēckara apbūve. Pārgājiena laikā gide iepazīstinās ar ēku vēsturi un pastāstīts, kā gadu gaitā mainījušies ielu vaibsti. Maršruta noslēgumā dalībnieki no ārpuses apskatīs 19. gadsimta otrā pusē uzbūvēto dzelzceļa staciju, kura savulaik sekmēja pilsētas attīstību. Arī mūsdienās šajā teritorijā norisinās nozīmīgi būvniecības projekti.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības, dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties, iepriekš rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 63005447, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Piedaloties aktivitātē, dalībniekus aicina ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi jāvēršas pie Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas, tālruņa numurs – 63005452.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form