Aizraujošs pastaigu galamērķis dabas mīļiem – Skrīveru dendroloģiskais parks
Foto: Publicitātes foto

Skaista galamērķa meklējumos vērts apdomāt Skrīveru dendroloģiskā parka apmeklējumu. Rudenīgi patīkama atmosfēra priecēs ikvienu apmeklētāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skrīveru dendroloģiskais parks ir unikāls Eiropas dabas vēstures piemineklis. 16 hektāru platībā, kas iedalīti 19 floristiski ģeogrāfiskos apgabalos, Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilians Siverss kokus ieaudzēja no sēklām, kas tika ievāktas to dabiskajā izplatības apgabalā visā pasaulē.

Tas bija pirmais tāda plaša mēroga eksperiments Baltijā. Mūsdienās parkā var apskatīt vairāk nekā 250 dažādu introducēto, svešzemju koku un krūmu sugu, no kurām 33 ir pasaules retumi. Parkā ir saglabājušās pils kāpnes, akmens kāršu galdiņš, tējas terase, strūklaka un pils sētas drupas.

Ko vēl apskatīt Skrīveru novadā, meklē te, bet turpinājumā neliela foto pastaiga pa Skrīveru dendroloģisko parku.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form