Aktīva nedēļas nogale Gulbenes novadā: kur pabūt un ko izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Ja tavi brīvdienu plāni vēl nav akmenī kalti, vērts apsvērt ideju par pošanos uz Gulbenes pusi, kur iespējams izbaudīt plašu ziemas prieku piedāvājumu, kā arī apciemot novada spilgtākos tūrisma objektus. Kur doties? "Tūrisma Gida" lasītājiem idejas piedāvā Gulbenes novada tūrisma informācijas pārstāvji.

Sniegota aktīvā atpūta Gulbenes pilsētā un novadā

Aktīvās atpūtas cienītāji var doties izbraucienos pa sniegotiem meža ceļiem vai tīrumiem ar bagiju, ko piedāvā atpūtas komplekss "Dīķsalas" (Stradu pagasts, +371 29161840). Šeit būs iespējams izjust ātrumu, kontroli un piedzīvot lielisku braucienu.

Savukārt motortrasē "Dimanti" (Stāmerienas pagasts, +371 29123416) ikvienu gaidīs kameršļūkšanas prieki, kurus var baudīt gan liels, gan mazs. Lielisks piedzīvojums draugu kompānijā un neaizmirstamas atmiņas ir garantētas. Pieejams arī pacēlājs.

Aktīva nedēļas nogale Gulbenes novadā: kur pabūt un ko izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Majestātisku izjādi ar zirgiem iespējams izbaudīt saimniecībās "Purenes" (Beļavas pagasts, +371 26380967) un "Pilssēta" (Stāmerienas pagasts, +371 26532267). Savukārt saimniecībā "Dzelzavieši" (Stāmerienas pagasts, +371 29342831) pieejamas ne tikai izjādes, bet var arī vizināties kamanās.

Ja sals ir bijis pietiekami spēcīgs, tad uz Ludza ezera var baudīt īstu adrenalīnu, izbraucot ledus trasi. Šādu piedzīvojumu piedāvā atpūtas komplekss "Zušu nams" (Stāmerienas pagasts, +371 28653464).

Nevar nepieminēt arī Tirzas Slēpju muzeju (Tirzas pagasts, +371 25650809), kur iespējams aktīvi izslēpoties. Brauc uz Tirzu, iznomā inventāru un dodies apskatīt pagasta apkārtni.

Aktīva nedēļas nogale Gulbenes novadā: kur pabūt un ko izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Tāpat arī Gulbenes pilsētā ir pieejamas trīs slēpošanas trases. Viena no tām ir Dzirnavu ielā 3, kas ir apgaismota līdz pulksten 20 un kur trases garums ir trīs kilometri. Gulbenes stadionā, O. Kalpaka iela 1A, kas ir apgaismots līdz pulksten 22, trases garums 1,5 kilometri. Vērts piebilst, ka tur līdz pulksten 20 ir pieejams bezmaksas slēpošanas inventārs, bet ja laikapstākļi ir labvēlīgi, tad Gulbenes stadionā ir pieejama publiskā slidotava. Savukārt Vecgulbenes muižas parkā pieejama 0,5 – 1 kilometram garš izgaismots aplis.

Noteikti vērts arī piebilst, ka 8. un 9. februārī Gulbenes novadā notiks "Rallijs Sarma 2019", kas pulcēs 98 ekipāžas no 13 valstīm, tāpēc tiem, kam sportiskas aktivitātes vairāk patīk vērot no malas, var izmantot šo iespēju.

Izzini Gulbenes vēsturi, iepazīsti Bānīti un dzelzceļa pasauli

Kad aktīvā atpūta ir izbaudīta, laiks piepildīt ar laimes hormoniem savu sirdi un prātu. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs (Pils iela 3, +371 64473098) aicina uz izglītojošām programmām, kuru laikā radoši darbojoties var uzzināt interesantus faktus, kas ļaus iepazīt Gulbeni no jauna. Tāpat arī muzejā šobrīd ir apskatāma Sandras Eglītes fotogrāfiju izstāde "Pusnakts saules zeme Svālbāra".

Aktīva nedēļas nogale Gulbenes novadā: kur pabūt un ko izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļa depo jeb Bānītis (Viestura iela 16G, +371 64473037) izstāstīs un parādīs kādas lokomotīves pārvietojas pa sliežu ceļiem, nodemonstrēs griezuļa darbību un pastāstīs par Bānīša vēsturi. Vai zini, kas ir bufetčicas? Dodies uz depo un noskaidro!

Izglītojošā un interaktīvajā centrā "Dzelzceļš un Tvaiks" (Dzelzceļa iela 8, +371 25448661) laiku pavadīsi kvalitatīvi un aizraujoši, iepazīstot dzelzceļa nozari un darbojoties pie interaktīvām ierīcēm. Tur varēsi iejusties mašīnista lomā, piekraut vagonu, izzināt dzelzceļa vēsturi, atgriezties pagātnē, iedarbināt tvaika lokomotīvi un uzzināt jaunas lietas par dzelzceļu.

Aktīva nedēļas nogale Gulbenes novadā: kur pabūt un ko izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Savukārt, ja ir vēlme uzzināt visu par un ap kafiju, tad kafijas grauzdētavas "Tīrs miers" (Rankas pagastā, +371 26430209) saimnieki tevi aizvedīs ne tikai zināšanu, bet arī garšas un smaržas ceļā. Jūti, kā smaržo pēc kafijas?

Ko vēl apskatīt Gulbenes pusē? Citus ieteikumus atradīsi šeit.

Gulbenes novada TIC pārstāvji atgādina, ka lai apmeklētu tūrisma objektus, apciemojums ir jāpiesaka iepriekš, sazinoties pa norādītajiem telefona numuriem. Savukārt pie Gulbenes novada pašvaldības ēkas, Ābeļu ielā 2, Gulbenē, atrodas tūrisma informācijas punkts, kur vienmēr ir pieejama tūrisma informācija.

Source

Tūrismagids

Tags

Aktīvā atpūta Gulbene
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form