Aktīvas atpūtas iespējas sniegotajā Daugavpilī
Foto: www.daugavpils.lv, Daugavpils pilsētas dome

2021. gada sākums uzdāvināja klasisko ziemu ar sniegu un salu, tāpēc Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārstāvji piedāvā ļauties ziemas priekam un baudīt šo laiku aktīvi. Daugavpilī to var darīt dažādi, tostarp braukājot no kalniņiem un apmeklējot speciāli ierīkotus sporta objektus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē ir sagatavota slēpošanas trase lieliem un maziem slēpotājiem. Trase ir pilnībā izgaismota, tādēļ slēpot var gan dienas gaišajās, gan tumšajās stundās. Distanču slēpošanas trase Stropu mežā paredzēta brīvā stila slēpotājiem, tās garums ir no 1,1 (kalna aplis) līdz 2,8 (līdzenums) kilometri. Turklāt slēpot var arī pašā Stropu mežā – līdz Stropu estrādei ir iebrauktas vairākas trases, slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Savukārt Jaunās Forštates mežā pieejama 3,4 kilometrus gara slidsoļa, kā arī piecus kilometrus gara Veselības taka, kurā regulāri tiek iebraukta klasiskā soļa špūre. Trases iebrauc un uztur orientēšanās sporta klubs "Stiga", par trašu stāvokli un slēpošanas iespējām lūgums zvanīt Jānim Gaidelim (28885241), Anatolijam Ļevšam (29173251) vai Staņislavam Monskim (29644492).

Aktīvās atpūtas piekritēji var ņemt līdzi savu slēpošanas inventāru vai arī izmantot distanču slēpju nomu, ko piedāvā veikals "Rumba centrs", zvanot pa tālruņiem 20555591 vai 29644492. Piedāvājumā ir komplekts slēpošanai pieaugušajiem un bērniem. Komplektā ietilpst slēpes ar stiprinājumiem, zābaki un nūjas. Izīrēt inventāru var gan uz trīs stundām, gan arī uz diennakti. Veikals strādā darbdienās no pulksten 8 līdz 17 un brīvdienās no pulksten 9 līdz 17.

Jau vairākus gadus ziema Daugavpilī nav iedomājama bez āra slidotavas. Raiņa ielā 31, netālu no Ledus halles, ir pieejama Daugavpils Olimpiskā centra slidotava. Ierobežojumu dēļ ledus laukumā vienlaikus var uzturēties ne vairāk par 10 cilvēkiem. Slidotavas apmeklējums ir iespējams tikai ar iepriekšējo rezervāciju pa tālruni 25736745. Tepat ir iespējams arī iznomāt slidas. Tā kā slidotavas pieejamība ir pilnībā atkarīga no laikapstākļiem, ikviens tiek aicināts sekot līdzi informācijai šeit.

Arī pilsētas centrā var baudīt ziemas priekus. Esplanādes parkā ir ierīkots slidkalniņš, no kura var nobraukt ar kamanām.

Aktīvās atpūtas piekritējus aicina būt savstarpēji pieklājīgiem un ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi