Alpaku sala, slēpošana un restorāna nedēļa – Augšdaugavas novada aktivitātes janvārī
Foto: Latgales tūrisma asociācijas arhīvs

Ziemas sezonā Augšdaugavas novadā valda rosība, jo netrūkst aktīvas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespēju. Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” informē, ka janvārī novads iepriecina ar 10 interesantām idejām, kur doties jauku piedzīvojumu un laba garastāvokļa meklējumos Augšdaugavas novadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Slēpošanas bāze "Egļukalns"

Īsta ziemas paradīze. Darbojas visas slēpošanas trases, kā arī "tubinga" trase. Ja, baudot ziemas priekus, kāds sajutīsies nosalis, sasildīties pie tējas krūzītes varēs slēpošanas bāzes kafejnīcā. Slēpošanas bāze piedāvā arī inventāra nomu, kā arī vairākas piknika vietas.

"Egļukalns" arī šosezon turpina lietot mobilo aplikāciju "Bookla". Lai rezervētu sev vietu slēpošanas trasē ir nepieciešams apmeklēt mobilo lietotni, aplūkot vietu pieejamību un veikt rezervāciju.

Distanču slēpošana Bebrenes pagastā

Šajā ziemā Bebrenē tiek piedāvāta kvalitatīva distanču slēpošanas trase dažāda līmeņa slēpotājiem, siltas pārģērbšanās telpas un iespēja iznomāt distanču slēpošanas inventāru. Slēpošanas sporta entuziasti, kā arī jebkurš novada iedzīvotājs un ciemiņi, kuriem interesē izslēpoties, pavadīt laiku brīvā dabā, aktīvi kustoties uzlabot savus fiziskos rādītājus un gūt emocionālu gandarījumu, var ierasties un patīkami pavadīt laiku. Vairāk informācija šeit.

Restorāna nedēļa Lielbornes muižā

Turpinot iesākto restorāna vakaru tradīciju, šoreiz Lielbornes muižas restorāns strādās bez pārtraukuma veselu nedēļu. Viesi tiks gaidīti ciemos no otrdienas, 18. janvāra, līdz sestdienai, 22. janvārim, un restorāna ēdienkarte tiks piedāvāta no pulksten 12.00 līdz 20.00. Apskati piedāvājumu Lielbornes muižas mājaslapā.

Dabas parks "Dvietes paliene" un informācijas centrs "Gulbji"

Dvietes senleja ir viena no senākajām apdzīvotajām vietām Latvijas teritorijā – pirmie iedzīvotāji te ienākuši jau ledus laikmeta beigās apmēram pirms 11 tūkstošiem gadu. Šī teritorija nozīmīga arī ar arheoloģiskajiem pieminekļiem, te atklātas akmens laikmeta apmetnes, vēlā dzelzs laikmeta un viduslaiku apmetņu vietas, agrā dzelzs laikmeta pilskalni un vēlā dzelzs laikmeta senkapi.

Dabas parkā "Dvietes paliene" izveidots Dvietes senlejas informācijas centrs "Gulbji", kurā var iegūt informāciju par Dvietes senlejas dabas un kultūrvēsturiskajām bagātībām, kā arī par dabas parka apsaimniekošanu un saņemt ekskursijas vadītāja pakalpojumus. Dabas parks ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Šeit var priecāties par dzīvei savvaļā piemērotiem liellopiem un zirgiem, kuri ganās palienē.

Atpūtas bāze "Vīrogna"

Atpūtas bāzē var baudīt ziemas priekus, Latgales dabas valdzinājumu un jaukus ziemas mirkļus Vīragnas ezera krastā. Lai rezervētu ziemas inventāru "tūbingus" un slēpes, nepieciešams sazināties iepriekš. Pēc kārtīgām ziemas izklaidēm, zemledus makšķerēšanas var ļauties pirts rituālam. Apskati "Vīrogna" mājaslapu šeit.

Viesu nams "Baltiņkrogs"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viesu nama teritorijā ir plaša, patīkama un klusa daba. Lieliska vieta atpūtai, kur paslēpties no pilsētas burzmas un trokšņiem. Iespēja baudīt spāņu virtuvi, kur visus ēdienus gatavo spāņu šefpavārs. Pieejams melnās pirts rituāls un zemledus makšķerēšana dīķī. Vairāk informācija par viesu namu aplūkojama šeit.

Ziemas tikšanās Alpaku salā

Lai gan alpaku dzimtene Dienvidamerika asociējas ar sauli un siltu laiku, Andu kalnos gluži tā pat kā pie mums, ziemā ir sniegs un puteņi. Tāpēc alpakas ir gatavas ziemas apstākļiem un labprāt demonstrē savus biezos kažokus. Ja ir vēlme tikties ar Alpaku Sala alpakām ziemā, rezervē apmeklējuma laiku šeit. Pēc āra pastaigas iespējams pasildīties pie ugunskura ar sagatavotu malku.

Naujenes Novadpētniecības muzejs un Dabas informācijas centrs

Naujenes Novadpētniecības muzejs apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, iepazīt izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās un iesaistīties Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā. Apskati vairāk par pašu muzeju šeit.

"JuRita" mini zoo

"JuRita" mini zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. Piedāvājumā apskate un kontakts ar dzīvniekiem, kā arī barošana ar zoodārzā iegādāto barību. Šeit sastopami alpakas, lamas, ķenguri, kamielis, dambrieži, punduraitas, pundurkazas, poniji, ēzeļi, zirgi, truši un citi dzīvnieki.

"Raptors Park" mini zoo

Atpūtas un pastaigu parks, kur var iepazīties ar dažādiem putniem un dzīvniekiem. Apskati eksotisko putnu sugas, piemēram, retas pūces, strausus, fazānus, pāvus, kraukli, ērgli un vanagu. Zooparkā dzīvo arī dambrieži un zirgi (Tinker šķirnes). Ciemos gaida arī ponijs, kura mugurā var pavizināt bērnus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, arī "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aktīvā atpūta Slēpošana
0
Galamērķi
43896602
Latvija
0
Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form