Apceļojam Latgali: 12 skaistākās dabas takas neparastām un nesteidzīgām pastaigām
Foto: latgale.travel

Garās brīvdienas strauji tuvojas, tāpēc jāsteidz jau laicīgi izplānot kaut vienas dienas pavadīšanu ārpus mājas. Pavasarī īpaši patīkamas pastaigas var izbaudīt dažādās dabas un purva takās – Latgalē to ir patiesi daudz, un katra no tām īpaša un skaista.

Šoreiz dabas takas izvēlēties palīdzējuši Latgales reģiona tūrisma asociācijas un novadu tūrisma informācijas centru speciālisti, bet vēl citas dabas takas visā Latvijā atradīsi šajā kartē.

Andrupenes purva taka

Aiz muzeja "Andrupenes lauku sēta" vārtiem dabas draugus gaida Andrupenes purva taka – takas kopējais garums ir apmēram 750 metru. Koka kāpnītes ved no pakalna lejā, kur reljefa pazeminājumā izveidojies augstais jeb sūnu purvs.

Apceļojam Latgali: 12 skaistākās dabas takas neparastām un nesteidzīgām pastaigām
Foto: latgale.travel

Laipas izved zemām priedītēm apaugušā purva klajumā, kur paralēli var izjust viegli reibinošo purva vaivariņu smaržu, īpaši to ziedēšanas laikā pavasarī un vasaras sākumā. Ejot pa laipu, var iepazīties ar purva veģetāciju, ko pārstāv pēc minerālvielām mazprasīgi augi.

Adrese: Skolas iela 5, Andrupene, Andrupenes pagasts, Dagdas novads
GPS: 56.189622, 27.398074
Tel.: +371 26458876, laukuseta@inbox.lv

Tags

Daba Dabas taka Daugavpils novads Ludza Rēzeknes novads Viļakas novads Krāslava Latgale Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form